Są nowe informacje o stanie zdrowia prezydenta Pawła Adamowicza. Lekarze zwołali konferencję prasową

Są nowe informacje o stanie zdrowia prezydenta Pawła Adamowicza. Lekarze zwołali konferencję prasową
2 lata temu
PAP / ml

Stan prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest nadal bardzo ciężki; rokowanie niezwykle niepewne; walczymy - oświadczył w poniedziałek doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Stefaniak poinformował na popołudniowej konferencji prasowej, że stan Adamowicza jest "nadal bardzo ciężki". "Rokowanie niezwykle niepewne - walczymy" - podkreślił doktor.

Ks. Kachnowicz po ataku w Gdańsku: ten kraj stał się psychiatrykiem; politycy zrobili tu arenę swojej wojny >>

"Pacjent nie oddycha samodzielnie, jest także wspomagany poprzez aparaturę, która zastępuje jego serca i płuca" - powiedział lekarz z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku o stanie Pawła Adamowicza.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do szpitala.

Po pięciogodzinnej operacji w poniedziałek w nocy doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformował, że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.

Lech Dorobczyński OFM o zamachu w Gdańsku: modlę się również za sprawcę >>

"Urazy były bardzo ciężkie - poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej" - powiedział lekarz. "Bardzo prosimy, żebyście państwo wspierali pacjenta i żebyście modlili się za niego" - zaznaczył. "O wszystkim zdecydują najbliższe godziny" - mówił wówczas chirurg.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas
27,93 zł
39,90 zł

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem?

Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy...

Skomentuj artykuł

Są nowe informacje o stanie zdrowia prezydenta Pawła Adamowicza. Lekarze zwołali konferencję prasową
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.