Sasin: opozycja rozgrywa wojenkę polityczną

Sasin: opozycja rozgrywa wojenkę polityczną
(fot. shutterstock.com)
PAP/ ed

Opozycja chce rozgrywać wojenkę polityczną nawet w rocznicę chrztu Polski - ocenił w piątek w Poznaniu poseł PiS Jacek Sasin reakcje polityków opozycyjnych na orędzie prezydenta wygłoszone przed Zgromadzeniem Narodowym.

"To było znakomite wystąpienie, synteza 1050 lat dziejów Polski - również z bardzo mocnymi odniesieniami do współczesności, do wyzwań, które stoją przed Polską i całą Europą. Pokazanie drogi, jak na te wyzwania odpowiadać. Niezwykle trafione, mądre, przenikliwe wystąpienie" - powiedział o orędziu prezydenta Andrzeja Dudy.

DEON.PL POLECAJacek Sasin był pytany przez dziennikarzy o słowa prezydenta o rządach prawa, które zebrały oklaski opozycji. Jak stwierdził, opozycja "szuka dziury w całym i również przy takiej okazji jak podniosła rocznica chrztu Polski, chce rozgrywać wojenkę polityczną".

"W sferze deklaracji chyba wszyscy jesteśmy zgodni: trzeba prawo realizować - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Spór, który jest wokół tej sprawy jest sporem politycznym, dotyczącym również różnych interpretacji. Wokół tego się różnimy i spieramy. Nie ma żadnej wątpliwości, że Polska jest państwem prawa i polskie prawo musi być przestrzegane. Te oklaski były oklaskami całej sali" - powiedział polityk PiS.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sasin: opozycja rozgrywa wojenkę polityczną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.