Senat rozpatrzy sprawozdanie KRRiT

PAP / zylka

Senat, który w czwartek rano przyjął porządek obrad, zajmie się sprawozdaniem z działalności KRRiT w 2009 roku. Odrzucono wnioski senatorów PiS ws. włączenia do porządku informacji rządu o sytuacji powodziowej oraz o katastrofie smoleńskiej.

Odrzucono też wniosek sen. Piotra Andrzejewskiego (PiS) o skreślenie punktu dot. sprawozdania KRRiT; za wnioskiem było 27 senatorów, przeciwko - 56.

Po przyjęciu porządku obrad marszałek Bogdan Borusewicz zarządził przerwę w obradach do godz. 10.

W środę Senatowi dwukrotnie nie udało się przegłosować porządku obrad z powodu braku kworum. W głosowaniach nie wzięli udziału senatorowie PiS, którzy sprzeciwili się temu, by Senat w tym tygodniu zajmował się sprawozdaniem z działalności KRRiT w 2009 roku. Domagali się także wprowadzenia pod obrady informacji rządu w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Na takie zmiany nie chciała zgodzić się PO. PiS zarzuciło Platformie, że sprzeciwia się przełożeniu punktu dotyczącego Krajowej Rady, bo dąży do odrzucenia jej sprawozdania na tym posiedzeniu, a w konsekwencji do odwołania KRRiT, co będzie możliwe, gdy Senat i Sejm odrzucą sprawozdanie, a nie sprzeciwi się temu pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski. - Łatwo jest w sytuacji spowodowanej katastrofą smoleńską zlikwidować Krajową Radę przed czasem - mówił wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski (PiS).

DEON.PL POLECA

Marszałek Senatu argumentował z kolei, że już dwa tygodnie temu konsultował z klubami wprowadzenie do środowego porządku obrad sprawozdania KRRiT. - Była próba przesunięcia tego sprawozdania w dniu dzisiejszym, chociaż dwa tygodnie temu, kiedy konsultowałem porządek obrad obecnego posiedzenia Senatu nikt nie zgłaszał co do tego zastrzeżeń - to zostało wprowadzone dwa tygodnie temu. Byłem więc zdziwiony taką reakcją, która spowodowała w zasadzie po raz pierwszy w historii Senatu zerwanie obrad - mówił w środę Borusewicz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Senat rozpatrzy sprawozdanie KRRiT
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.