Sienkiewicz przekonał większość posłów PSL

Sienkiewicz przekonał większość posłów PSL
(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
6 lat temu
PAP / slo

Bartłomiej Sienkiewicz przekonał większość posłów PSL, którzy mieli wątpliwości, a czy przekonał każdego, będzie wiadomo w trakcie piątkowego głosowania - powiedział szef klubu PSL Jan Bury po spotkaniu klubu ludowców z szefem MSW.

Do czwartkowego spotkania klubu PSL z Sienkiewiczem doszło na prośbę ludowców, którzy chcieli porozmawiać z ministrem przed piątkowym głosowaniem ws. złożonego przez PiS wniosku o jego odwołanie. Wniosek ma związek z ujawnionymi przez "Wprost" nagraniami rozmów polityków, w tym rozmowy Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką.

Bury, który we wtorek zapowiedział, że ludowcy zagłosują przeciwko odwołaniu Sienkiewicza, mówił dziennikarzom po spotkaniu, że szef MSW odpowiedział na wiele pytań posłów PSL. - Posłowie pytali, jak długo potrwa wyjaśnianie procederu (nagrywania polityków) i jakie informacje są w tej chwili - mówił Bury. Dodał, że Sienkiewicz przeprosił posłów "za swoje ewentualne niecne wypowiedzi" z opublikowanej przez "Wprost" rozmowy z Belką.

- Myślę, że przekonał większość posłów, którzy mieli wątpliwości. A czy przekonał każdego z posłów - będzie wiadomo jutro w trakcie głosowania - ocenił Bury.

Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek, który zapowiedział, że decyzję ws. głosowania podejmie po spotkaniu z ministrem, nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Krzyknął jedynie do nich: "Dosyć!".

Polityk odniósł się też do zarzutu sformułowanego przez rzecznika SLD Dariusza Jońskiego, który na czwartkowym briefingu w Sejmie pytał czy PSL "sprzedało się" "w zamian za to, że Platforma poprze ustawę o uboju rytualnym".

Bury podkreślił, że "nie ma problemu z przekonywaniem Platformy w kwestii uboju rytualnego", bo "tak jak posłowie PO nie popierali tej ustawy wcześniej, tak nie poprą jej teraz". - SLD tak mówi, bo być może Sojusz miał z nami takie doświadczenia kilka lat temu. Nauczyliśmy się wiele w tym czasie, a SLD niewiele - dodał.

Sejm rozpatrzył w środę dwa wnioski PiS - o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska i o odwołanie szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza. Głosowania nad nimi zaplanowano na piątek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sienkiewicz przekonał większość posłów PSL
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Sienkiewicz przekonał większość posłów PSL
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.