Sikorski kandydatem na szefa dyplomacji UE

Sikorski kandydatem na szefa dyplomacji UE
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
6 lat temu
PAP / slo

Premier Donald Tusk zgłosił kandydaturę ministra Radosława Sikorskiego na stanowisko szefa unijnej dyplomacji i wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej - poinformowały PAP źródła w rządzie.

Na szczycie w połowie lipca unijni przywódcy nie wskazali szefa unijnej dyplomacji. Faworytka na to stanowisko Federica Mogherini, włoska minister spraw zagranicznych, spotkała się ze sprzeciwem krajów naszego regionu w związku z jej zbyt miękkim stosunkiem do Rosji. Stanowisko to, wraz z innymi najwyższymi posadami w UE, ma być obsadzone na kolejnym szczycie 30 sierpnia.

Do czwartku kraje UE miały zaproponować swoich kandydatów na nowych komisarzy. Prosił o to przywódców szef przyszłej KE Jean-Claude Juncker, który chce w najbliższych tygodniach sformować skład swojego zespołu komisarzy i zastanowić się nad podziałem tek. Na szczycie UE 30 sierpnia miałby przedstawić przywódcom swoje propozycje. Czeka jeszcze na propozycje z kilku krajów.

Pierwsze przesłuchania komisarzy w PE miałyby odbyć się już we wrześniu, a nowa Komisja powinna rozpocząć prace 1 listopada.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sikorski kandydatem na szefa dyplomacji UE
Komentarze (4)
S
Steroid
2 sierpnia 2014, 16:52
To już po Unii.
.
...
1 sierpnia 2014, 03:38
Znowu? POlszewia gra stale jeden i ten sam numer do znudzenia, jak zdarta płyta. Powoli to staje się już nie śmieszne, a żałosne.
ST
Simon Templar
31 lipca 2014, 20:27
  Zapnij sobie  marynarkę, oksfordczyku
J
Joanna
31 lipca 2014, 19:58
Nie jest za bardzo "murzyński"?

Skomentuj artykuł

Sikorski kandydatem na szefa dyplomacji UE
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.