Sikorski kandydatem na szefa unijnej dyplomacji

Sikorski kandydatem na szefa unijnej dyplomacji
(fot. PAP/Paweł Supernak)
5 lat temu
PAP / pz

Szef MSZ Radosław Sikorski jest kandydatem na szefa unijnej dyplomacji - powiedział w czwartek w Brukseli premier Donald Tusk. Przyznał, że jego kandydatura na szefa Rady Europejskiej pojawia się w rozmowach kuluarowych.

"Wiadomo, że oprócz zgłoszonego przez Polskę Radosława Sikorskiego, w roli faworyta występuje włoska minister spraw zagranicznych. Determinacja wielu państw w tej sprawie jest zauważalna. Jeśli chodzi o szefa Rady Europejskiej, żadne nazwisko jako kandydata się nie pojawiło" - powiedział premier Donald Tusk.

Dodał jednocześnie, że rozważa kandydaturę Sikorskiego nie tylko na stanowisko szefa unijnej dyplomacji. "Sikorski na pewno pozostaje bardzo ważnym kandydatem. Nie wykluczam także, że poza 'high repem' może obejmować także inne teki" - dodał.

Premier zaznaczył, że w kuluarowych i medialnych spekulacjach pojawia się wiele nazwisk m.in. obecnych premierów, w tym jego nazwisko. "Chcę powiedzieć, że jeśli o moją opinię nic się nie zmieniło w porównaniu do tego, o czym rozmawialiśmy ostatnio" - dodał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sikorski kandydatem na szefa unijnej dyplomacji
Komentarze (3)
.
...
17 lipca 2014, 12:41
"Unijne stanowiska dla Tuska i Sikorskiego to polityka fikcji" [url]http://niezalezna.pl/57339-koniec-europropagandy-unijne-stanowiska-dla-tuska-i-sikorskiego-polityka-fikcji[/url] Ale na lemingi to ciągle może jeszcze jakoś działa...
O
obywatel
17 lipca 2014, 11:38
Kiepskie żarty to w prima aprilis.
J
jp
17 lipca 2014, 11:22
taka murzyńskość.....

Skomentuj artykuł

Sikorski kandydatem na szefa unijnej dyplomacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.