Sikorski liczy na pojedynek z Kaczyńskim

Sikorski liczy na pojedynek z Kaczyńskim
Sikorski: Ja się po prostu bardziej różnię od Lecha Kaczyńskiego. Czy na dobre czy na złe - państwo to osądźcie (fot. PolandMFA)
PAP / slo

Radosław Sikorski powiedział w niedzielę w Rzeszowie na spotkaniu z działaczami PO z Podkarpacia, że jako kandydat w wyborach prezydenckich, dawałby Polakom jaśniejszą alternatywę między Lechem Kaczyńskim a innym kandydatem.

"Ja się po prostu bardziej różnię od Lecha Kaczyńskiego. Czy na dobre czy na złe - państwo to osądźcie. To byłby dość pasjonujący pojedynek" - dodał minister spraw zagranicznych, jeden z kandydatów Platformy w prezydenckich prawyborach.

Zaapelował do członków PO o poparcie, bo - jak podkreślił - jest kilka powodów, dla których jest lepszym kandydatem na prezydenta niż jego kontrkandydat marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Jednym z tych powodów jest to - dodał - że prezydenta trzeba dobrać do kompetencji.

"To znaczy do kompetencji urzędu trzeba dobrać kompetencje osobiste kandydata. Państwo zdecydujcie kto tu lepiej pasuje" - zaznaczył.

Sikorski zauważył ponadto, iż fakt że Platforma jest dziś u władzy "jest zasługą tego, że głosowali na nas w 2007 r. młodzi Polacy".

"To ta młodzież dała nam władzę i trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co trzeba zrobić, aby ją zmobilizować w wyborach prezydenckich. Uważam, że nie wolno nam stracić tej młodzieży, musimy utrzymać jej zaufanie i powinniśmy wybrać takiego kandydanta, który będzie bliższy jej doświadczeniu życiowemu, który będzie ich w jakiś sposób inspirował" - powiedział Sikorski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sikorski liczy na pojedynek z Kaczyńskim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.