Silne mrozy - zamarzło już osiem osób

Silne mrozy - zamarzło już osiem osób
Alkohol daje złudne wrażenia ciepła. Tymczasem organizm zdecydowanie szybciej się wychładza (fot. 2create / flickr.com)
PAP / slo

Tylko 30 listopada w całej Polsce zamarzło osiem osób - alarmuje policja i apeluje by nie przechodzić obojętnie obok tych, którzy są pijani czy bezdomni i nie mają się gdzie schronić.

- Wszystkie osoby, które zamarzły w ciągu ostatniej doby to mężczyźni, w wieku od 33 do 72 lat. Niestety - z naszych ustaleń wynika, że byli pod wpływem alkoholu - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Zaapelował by nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych czy też pijanych. - Jeśli zauważymy kogoś kto od dłuższego czasu, na mrozie, leży na ławce w parku, w rowie, siedzi w przejściu pod dworcem kolejowym powiadommy policję. Dzwońmy jeśli mamy informacje o osobach przebywających w pustostanach czy altankach, jeden telefon może uratować komuś życie - dodał Sokołowski.

Zaapelował by osoby wracające w czasie mrozów z imprez korzystały z komunikacji lub taksówek. - Alkohol daje złudne wrażenia ciepła. Tymczasem organizm zdecydowanie szybciej się wychładza. Nie ryzykujmy - podkreślił.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Silne mrozy - zamarzło już osiem osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.