Skawa. W rzece utonął 46-letni uczestnik spływu kajakowego

Skawa. W rzece utonął 46-letni uczestnik spływu kajakowego
Na miejscu tragedii (fot. OSP Radocza/FB)
PAP/FB/mk

W rzece Skawie (Małopolska) utonął kajakarz, który brał udział w spływie. Mężczyzna uczestniczył w kolizji z innymi łodziami i wypadł do wody.

Z ustaleń policji wynika, że doszło do kolizji kajaków w Woźnikach. Ofiarę porwał potem nurt. Odnaleziono go, ale reanimacja nic nie dała - przekazała podinsp. Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Na podstawie relacji świadków policjanci odtworzyli przebieg zdarzeń. Katarzyna Cisło poinformowała, że 46-latek znajdował się w jednym z trzech kajaków, które się zderzyły. Większość osób wydostała się z wody. On został przy kajaku, bo chciał coś z niego zabrać. Porwał go nurt rzeki.

Strażacy z OSP w Radoczy, którzy uczestniczyli w poszukiwaniach mężczyzny, na profilu facebookowym swojej jednostki podali, że akcję utrudniały silnie zarośnięte brzegi Skawy. „Mężczyzna został odnaleziony przez OSP Woźniki. Nasza jednostka odnalazła kajak oraz kapok dryfujący po tafli wody. Niestety pomimo podjętej reanimacji zespół ratownictwa medycznego przybyły na miejsce stwierdził zgon” – podali.

Katarzyna Cisło dodała, że funkcjonariusze na miejscu przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok zmarłego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
27,93 zł
39,90 zł

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Skawa. W rzece utonął 46-letni uczestnik spływu kajakowego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.