Śląsk: Opóźnienia pociągów na skutek awarii

PAP / slo

Do wczesnego popołudnia w sobotę poważnie utrudniony będzie ruch pociągów pomiędzy Porajem a Myszkowem (Śląskie). Doszło tam do awarii sieci trakcyjnej. Nocą ruch na tym odcinku był całkowicie zamknięty, teraz pociągi poruszają się po jednym torze, są duże opóźnienia.

Rzecznik Kolei Śląskich (KŚ) Maciej Zaremba powiedział PAP, że do awarii doszło ok. drugiej w nocy. Do 7.35 była tam całkowita przerwa w ruchu. Sześć pociągów jeżdżących pomiędzy z Porajem a Zawierciem zostało odwołanych. Zastąpiono je autobusami. Z rozkładu wypadł też pociąg pomiędzy Częstochową a Zawierciem oraz skład kursujący pomiędzy Częstochową a Katowicami.

Na miejscu jest pociąg sieciowy, za pomocą którego usuwana jest awaria. O godz. 7.35 służby techniczne przywróciły ruch na jednym z torów, pociągi kursują po nim wahadłowo.

- Co najmniej 10 pociągów KŚ, jadących zarówno w stronę Częstochowy, jak i Katowic będzie opóźnionych około 60 minut do wczesnych godzin popołudniowych, kiedy ma być przywrócony ruch na drugim torze - powiedział Zaremba.

Do awarii doszło w tym samym rejonie, gdzie w czwartek na skutek obniżenia sieci trakcyjnej zapalił się pociąg typu elf należący do KŚ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Śląsk: Opóźnienia pociągów na skutek awarii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.