Śląskie/ Ładunek wybuchowy w hali widowiskowo-sportowej – 38-latek odpowie za fałszywy alarm

Śląskie/ Ładunek wybuchowy w hali widowiskowo-sportowej – 38-latek odpowie za fałszywy alarm
Depositphotos.com (551948248)
PAP / pzk

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali 38-latka, który wywołał fałszywy alarm w katowickiej hali widowiskowo-sportowej – wysłał wiadomość z informacją, że zostanie w niej podłożony ładunek wybuchowy. Mężczyźnie może grozić 8 lat więzienia.

W poniedziałek późnym popołudniem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał zgłoszenie, że na numer alarmowy 112 wpłynęła wiadomość e-mail, której autor napisał, że w hali zostanie podłożony ładunek pirotechniczny.

„Godzinę zajęło jastrzębskim stróżom prawa zatrzymanie 38-latka. W toku podjętych czynności przez policjantów ustalono adres, gdzie może przebywać autor przesłanej wiadomości. W chwili zatrzymania mężczyzna nie odpowiadał na zadawane pytania, kontakt z nim był utrudniony. W trakcie przeszukania nie ujawniono żadnych niebezpiecznych ładunków, zabezpieczono środki narkotyczne” – powiedziała w czwartek st. asp. Halina Semik z jastrzębskiej policji.

Jastrzębianin usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu, a także posiadania środków odurzających. „Dzisiaj został doprowadzony do prokuratury. Oskarżyciel objął podejrzanego policyjnym dozorem, zobowiązując go do stawiennictwa w jastrzębskiej jednostce dwa razy w tygodniu” – dodała policjantka.

DEON.PL POLECA

To kolejna w ostatnich dniach w woj. śląskim osoba, zatrzymana przez policję za wszczęcie fałszywego alarmu bombowego. Mundurowi z Mysłowic we wtorek ujęli 61-latkę, która w jednym z marketów w tym mieście powiedziała, że w środku jest bomba, która za chwilę wybuchnie. Skutkowało to ewakuacją blisko 150 klientów i pracowników. Po zatrzymaniu kobieta zaoferowała policjantom łapówkę za odstąpienie od czynności służbowych.

Zgodnie z art. 224a Kodeksu karnego, sprawca fałszywego alarmu, który wie, że zagrożenie nie istnieje i swym zgłoszeniem wywołuje działania instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Dorastali w jednym domu, budowali dwa państwa

To jedna z najbardziej niesamowitych historii. Szeptyccy. Wnukowie Aleksandra Fredry, potomkowie wielkiego kresowego rodu. Z pięciu braci dwóch zostało grekokatolickimi mnichami i patriotami ukraińskimi, trzeci polskim generałem w...

Skomentuj artykuł

Śląskie/ Ładunek wybuchowy w hali widowiskowo-sportowej – 38-latek odpowie za fałszywy alarm
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.