SP chce komisji śledczej ws. Amber Gold

SP chce komisji śledczej ws. Amber Gold
(fot. PAP/Grzegorz Jakubowski)
PAP / drr

Solidarna Polska we wtorek przedstawi wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ws. Amber Gold - poinformował w poniedziałek lider SP Zbigniew Ziobro. Jego formacja chce też "rzetelnego śledztwa" w sprawie "bezczynności" organów państwa wobec Amber Gold.

Wniosek w tej sprawie - powiedział Ziobro - jeszcze w poniedziałek trafić ma do prokuratora generalnego.

- Miała być zielona wyspa, ale jest chyba tylko zielona wyspa dla oszustów, którzy dzisiaj w Polsce mogą sobie swobodnie funkcjonować, żerować na ludzkiej krzywdzie - mówił lider SP, odnosząc się do sprawy Amber Gold. Jak ocenił, doszło do "kompromitacji" prokuratury, sądów, organów skarbowych, służb, a także samego premiera Donalda Tuska, "który w ramach rządu powinien to wszystko nadzorować".

Zdaniem Ziobry ta "bierność i bezradność" powinna zostać zbadana w ramach - jak mówił - rzetelnego śledztwa prokuratorskiego.

Polityk SP przekonywał, że chodzi o to, aby wyjaśnić, jak to się mogło stać, że w XXI wieku "polskie państwo było tak bezradne wobec firmy, która tak naigrywała się z tego państwa, żerowała na krzywdzie dziesiątków tysięcy ludzi".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

SP chce komisji śledczej ws. Amber Gold
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.