Spotkania koalicyjne jeszcze w tym tygodniu

Spotkania koalicyjne jeszcze w tym tygodniu
(fot. PAP/Rafał Guz)
PAP / slo

Na pewno dojdzie w tym tygodniu do spotkań koalicyjnych, rozmawiać będą też Donald Tusk z Waldemarem Pawlakiem - poinformował w poniedziałek w RMF FM rzecznik rządu Paweł Graś. "Gratulujemy zwycięzcy" - powiedział, odnosząc się do wyboru Janusza Piechocińskiego na szefa PSL.

- Gratulujemy zwycięzcy. Mamy nadzieję, że zasady, sposób funkcjonowania koalicji się nie zmieni - zadeklarował Graś.

Historia pokazuje, że nie sprawdza się układ, w którym lider partii koalicyjnej nie jest jednocześnie członkiem rządu - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś w poniedziałek w RMF FM. - Taki układ rodzi problemy, rodzi pokusy - nie tylko tego mitycznego sterowania z drugiego siedzenia, ale budowania opozycji partyjnej wobec tego, co się dzieje w rządzie - argumentował rzecznik rządu.

DEON.PL POLECAGraś zadeklarował, że przez 5 lat funkcjonowania koalicji PO-PSL prywatnie bardzo polubił Pawlaka. - Odkryłem, że pod tą maską cyborga jest bardzo ciepłym i sympatycznym człowiekiem. Bardzo dobrze przez te lata nam się współpracowało - zarówno, jeśli chodzi o rząd, jak i na szczeblu partyjnym - powiedział polityk PO.

Przyznał też, że premier Donald Tusk był zaskoczony przegraną Pawlaka w wyborach w PSL. - Tak jak my wszyscy. Ale taka jest demokracja, tak wybrał nasz partner, będziemy z tym żyć - zapewnił rzecznik rządu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Spotkania koalicyjne jeszcze w tym tygodniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.