Pawlak złożył dymisję z funkcji w rządzie

Pawlak złożył dymisję z funkcji w rządzie
(fot. PAP/Leszek Szymański)
PAP / psd

Były prezes PSL Waldemar Pawlak poinformował, że w poniedziałek złożył dymisję z funkcji wicepremiera i ministra gospodarki, a stosowne pismo trafiło do premiera Donalda Tuska. O swojej decyzji Pawlak poinformował także prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Pawlak poinformował o tym po poniedziałkowym spotkaniu z prezesem PSL Januszem Piechocińskim w siedzibie PSL przy ul. Kopernika w Warszawie. Podczas rozmowy Pawlak oficjalnie przekazał Piechocińskiemu władzę w partii.

Konferencja prasowa Piechocińskiego zapowiedziana jest na godz. 16.30.

"Podtrzymałem swoją decyzję, rezygnuję ze stanowiska wicepremiera i ministra gospodarki. Stosowne pismo panu premierowi przekazałem, a także poinformowałem pana prezydenta o podjętej decyzji" - powiedział Pawlak.

Po rozmowie, która trwała mniej więcej kwadrans, Pawlak powiedział, że dotyczyła ona m.in. negocjacji budżetowych w UE, "a także tych spraw, które są w tej chwili ważne w działaniach rządu, takich jak pakt fiskalny i (...) choćby pakiet energetyczny".

"Wymieniliśmy się opiniami i teraz zachęcam państwa do tego, abyście już komunikowali się w sprawach PSL z Januszem Piechocińskim" - oznajmił.

Wcześniej na konferencji prasowej w Sejmie przekonywał, że podjął decyzję o dymisji w poczuciu odpowiedzialności za państwo i swoje środowisko polityczne.

Pawlak, który na sobotnim kongresie PSL przegrał z Piechocińskim walkę o przywództwo w Stronnictwie, zwrócił się też do nowego szefa ludowców, by niezwłocznie podjął rozmowy koalicyjne z premierem Donaldem Tuskiem.

Z kolei jeszcze przed spotkaniem z Pawlakiem Piechociński mówił w Sejmie, że będzie oczekiwał od premiera, by nie przyjmował dymisji Pawlaka, po to, by ten mógł dokończyć "bardzo ważne sprawy w resorcie gospodarki".

Nowy prezes PSL pytany wcześniej przez PAP, czy mimo zapowiedzi dymisji Pawlaka podtrzymuje deklarację, że nie będzie wchodził do rządu, odpowiedział: "Mam przed sobą rozmowę z premierem i wyłonionymi władzami statutowymi PSL. Będę na bieżąco informował".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pawlak złożył dymisję z funkcji w rządzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.