Spotkanie liderów opozycji dot. kryzysu konstytucyjnego

Spotkanie liderów opozycji dot. kryzysu konstytucyjnego
(fot. PAP/Rafał Guz)
PAP / kw

W środę w Sejmie odbędzie się spotkanie dot. kryzysu konstytucyjnego - zapowiedzieli w sobotę liderzy opozycji: Grzegorz Schetyna (PO), Ryszard Petru (N) i Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL). Zaprosili też na to spotkanie przedstawicieli PiS i Kukiz'15.

"Wciąż najpoważniejszą sytuacją, którą musimy rozwiązać w polskim parlamencie - o tym mówi raport Komisji Weneckiej - jest zamieszanie, kryzys konstytucyjny, który wprowadził chaos konstytucyjny. Trzeba wyjść z tej trudnej sytuacji. Dlatego wspólnie, jako trzy formacje polityczne, trzy partie opozycyjne, trzech liderów, zapraszamy wszystkie kluby, które znajdują się w polskim parlamencie, zarówno PiS, jak i Kukiz'15, na spotkanie dotyczące rozwiązania kryzysu konstytucyjnego" - powiedział Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej.

Dodał, że spotkanie jest zaplanowane w środę. Zaznaczył, że zaproszenie dot. szefów klubów PiS i Kukiz'15.

Petru powiedział, że spotkanie będzie sprawdzianem tego, "na ile druga strona jest skłonna szukać kompromisu". "Spotkanie (odbędzie się) w najbliższą środę o godz. 15 w jednej z sal sejmowych, tak, żeby grunt był neutralny" - dodał.

DEON.PL POLECA

Schetyna podkreślił, że opozycja chce być podmiotem i gospodarzem tego spotkania. "Chcemy rozmawiać o rozwiązywaniu problemów, które są w polskim parlamencie. Chcemy to robić w sposób podmiotowy, bo to posłowie są najważniejsi. Parlament jest fundamentem demokracji" - powiedział.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Spotkanie liderów opozycji dot. kryzysu konstytucyjnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.