Spotkanie premier z prezydentem o godz. 14:00

Spotkanie premier z prezydentem o godz. 14:00
(fot. Platforma Obywatelska RP / TharonXX / Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0)
PAP / pk

Premier Ewa Kopacz spotka się w poniedziałek w Belwederze o godz. 14 z prezydentem Bronisławem Komorowskim - poinformowała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa Błońska. Wcześniej spotkanie było zaplanowane na godz. 18:00.

- Nastąpiły pewne zmiany, spotkanie premier z prezydentem odbędzie się wcześniej, o godz. 14, także sądzę, że wcześniej niż wieczorem poznają państwo nazwiska nowych ministrów - powiedziała dziennikarzom Kidawa-Błońska. Jak dodała, na spotkaniu z prezydentem zapadną ustalenia, kiedy będzie zaprzysiężenie nowych ministrów.

W związku z ujawnieniem akt ze śledztwa w tzw. aferze podsłuchowej z funkcji w rządzie zrezygnowali w środę ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat, skarbu Włodzimierz Karpiński oraz wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera odszedł Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych - Jacek Cichocki (pozostał szefem KPRM). Decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu podjął Radosław Sikorski.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Spotkanie premier z prezydentem o godz. 14:00
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.