Stowarzyszenia kibiców chcą likwidacji zakazu

Stowarzyszenia kibiców chcą likwidacji zakazu
Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców reprezentuje stowarzyszenia kibiców skupionych wokół klubów piłkarskich. (fot. beefy_n1 / flickr.com)
PAP / slo

Likwidacja zakazu klubowego i możliwość skrócenia okresu obowiązywania zakazu stadionowego - to główne założenia obywatelskiego projektu zmian w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych zaproponowane przez środowiska kibiców. Podpisało się pod nim już ponad tysiąc osób.

W czwartek przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców oraz Fundacji Republikańskiej złożyli w Sejmie ponad tysiąc podpisów, rozpoczynając oficjalnie akcję poparcia dla tego projektu. Aby obywatelski projekt ustawy mógł być wniesiony do Sejmu, trzeba zebrać pod nim 100 tys. podpisów w ciągu trzech miesięcy.

Kibice proponują, by z polskiego systemu prawnego wyeliminować instytucję zakazu klubowego, która - w ich ocenie - jest niekonstytucyjna. Zakaz klubowy stanowi, że organizator meczu może osobom łamiącym regulamin zakazać wstępu na swoje kolejne imprezy - nie dłużej niż na dwa lata.

Przedstawiciele kibiców chcą też, by istniała możliwość skrócenia okresu obowiązywania zakazu stadionowego (osoba nim ukarana przez sąd nie ma wstępu na stadion piłkarski, co więcej, w czasie meczu musi stawiać się w komisariacie policji). Kibice proponują, by było to możliwe po upływie 1/3 jego obowiązywania dla osób podejmujących się prac społecznych i działań reedukacyjnych prowadzonych przez wskazane i nadzorowane przez samorząd terytorialny organizacje społeczne.

Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców reprezentuje stowarzyszenia kibiców skupionych wokół klubów piłkarskich. W skład OZSK wchodzą przedstawiciele około 50 klubów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Stowarzyszenia kibiców chcą likwidacji zakazu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.