Strażacy: w weekend 1745 pożarów, w tym 244 w lasach; zginęły trzy osoby

Strażacy: w weekend 1745 pożarów, w tym 244 w lasach; zginęły trzy osoby
(fot. depositphotos.com)
PAP / df

Do 1 745 pożarów doszło w Polsce w weekend, a 244 z nich wybuchły w lasach; zginęły w nich trzy osoby, każda w niedzielę – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik KG PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. Łącznie strażacy interweniowali 3 761 razy.

W sobotę strażacy do akcji gaśniczych wyjeżdżali 862 razy, w tym 107 razy do lasów. Tego dnia nikt w pożarze nie zginął.

Nieco więcej pożarów wybuchło w niedzielę – wszystkich ich było 883, a tych w lasach 137. Życie w nich straciły trzy osoby, a 10 zostało rannych.

Łącznie Straż Pożarna podjęła w weekend 3 761 interwencji, wyjeżdżając do różnego typu zdarzeń, do tzw. miejscowych zagrożeń, lub przez alarmy fałszywe.

Państwowa Straż Pożarna, poza interwencjami, angażuje się również w pomoc w dobie epidemii koronawirusa. Ponad dwustu strażaków prowadziło działania na granicznych punktach kontrolnych, a blisko 800 zajmowało się dowożeniem leków, żywności, próbek czy środków ochrony i dezynfekcji.

Ponadto utworzonych w kraju jest 417 polowych izb przyjęć przed szpitalami. Rozstawione przez strażaków namioty pozwalają na zgłaszanie się tam pacjentów z podejrzeniem zakażenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Strażacy: w weekend 1745 pożarów, w tym 244 w lasach; zginęły trzy osoby
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.