Świętokrzyskie: wiatr przewrócił autobus

Świętokrzyskie: wiatr przewrócił autobus
(fot. PAP/Tytus Żmijewski)
PAP / psd

Co najmniej 11 pasażerów autobusu relacji Kraków-Kielce, który przewrócił się w sobotę w Świątnikach, trafiło do szpitali w Jędrzejowie (Świętokrzyskie) i Miechowie (Małopolskie). Według policji pojazd został przewrócony przez silny podmuch wiatru.

Jak powiedział PAP obecny na miejscu wypadku zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie st. kpt. Tomasz Gil, kursowym autobusem relacji Kraków-Kielce podróżowało ok. 35 osób, w tym dziesięcioosobowa grupa obywateli Brazylii, mieszkających w Europie.

Z danych straży pożarnej wynika, że co najmniej 11 osób trafiło do szpitali. "Liczba ta nieznacznie może się jeszcze zwiększyć. Najlżej poszkodowani pasażerowie przebywają w remizie strażackiej w Wodzisławiu" - dodał Gil.

Życiu żadnego z pasażerów autobusu nie grozi niebezpieczeństwo. "Na szczęście w wypadku nikt nie doznał ciężkich obrażeń ciała. Głównie są to powierzchowne rany, spowodowane przez odłamki stłuczonego szkła" - powiedział PAP asp. Michał Kowalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

W miejscu wypadku ruch odbywa się wahadłowo. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, bo warunki na drodze są bardzo niebezpieczne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Świętokrzyskie: wiatr przewrócił autobus
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.