Tańszy przejazd po rozkopanych torach?

Tańszy przejazd po rozkopanych torach?
W maju do UTK zaczęły wpływać skargi przewoźników na PKP Polskie Linie Kolejowe, zarządcę torów. (fot. urbanworkbench / flickr.com)
"Rzeczpospolita" / PAP / slo

Jest szansa, że z końcem października stanieją bilety kolejowe na remontowanych trasach - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Obniżenie wysokości opłat za dostęp do torów zarządził Urząd Transportu Kolejowego. Decyzja ma zostać podpisana jeszcze w tym tygodniu. Jest to wynik trwających obecnie remontów na większości szlaków kolejowych.

Janusz Malinowski, szef PKP Intercity, zapowiadał, że obniżki opłat za użytkowanie torów odczują także pasażerowie. - To w jakiej wysokości będą to obniżka, okaże się w listopadzie. Wtedy będziemy analizować czy i o ile możemy obniżyć ceny biletów na trasach, na których pasażerowie odczuwają największe utrudnienia - zapewnia.

DEON.PL POLECA
To właśnie na tym, by pasażerowie skorzystali na zmianie, zależy UTK. - Ważne jest zrównoważenie interesów przewoźników i zarządców infrastruktury w ten sposób, aby realne korzyści odnieśli pasażerowie - podkreśla Krzysztof Jaroszyński, prezes UTK.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tańszy przejazd po rozkopanych torach?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.