TLK - obowiązkowa rezerwacja od poniedziałku

PAP / slo

Od poniedziałku do końca lutego osiem pociągów TLK będzie objętych obowiązkową rezerwacją miejsc także w drugiej klasie. Ma to m.in. zapobiec przeładowaniu pociągów. Do tej pory całkowitą rezerwacją miejsc siedzących objęte były pociągi krajowe kategorii Express, Express InterCity, a od 1 czerwca br. również wagony klasy pierwszej w pociągach TLK.

Na razie całkowita rezerwacja miejsc - również w drugiej klasie - w pociągach TLK to program pilotażowy. Dotyczy on pociągów Kossak z Przemyśla do Szczecina, Gałczyński z Lublina do Szczecina, Pobrzeże z Krakowa do Kołobrzegu i Monciak-Krupówki z Zakopanego do Gdyni. Osoby, które wybierają się w podróż jednym z tych pociągów od 19 grudnia 2011 r. do 29 lutego 2012 r., po wykupieniu miejscówki za 5 zł będą miały gwarancję miejsca siedzącego zarówno w klasie 1., jak i w klasie 2.

Prezes PKP Intercity Janusz Malinowski powiedział PAP, że mimo pełnej rezerwacji miejsc, będzie można kupić bilet na pociąg, nawet jeśli miejscówki się skończą. Pasażer będzie wtedy poinformowany, że już nie ma miejsc i jeśli mimo to zdecyduje się jechać, to będzie miał świadomość, że oznacza to jazdę na korytarzu.

W okresie świąteczno-noworocznym, obejmującym święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok oraz długi weekend ze świętem Trzech Króli, PKP Intercity uruchomi w sumie 26 dodatkowych pociągów, w tym 6 kategorii Express i 20 TLK. Będą to przede wszystkim pociągi jadące do górskich miejscowości turystycznych, takich jak Zakopane, Wisła czy Krynica, a wyruszać będą m.in. z Warszawy, Gdańska, Szczecina czy Krakowa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

TLK - obowiązkowa rezerwacja od poniedziałku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.