TNS Polska: 65 proc. negatywnie o pracy rządu

TNS Polska: 65 proc. negatywnie o pracy rządu
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / jm

65 proc. badanych wyraża negatywną opinię o pracy rządu; przeciwnego zdania jest 26 proc. - wynika z badania TNS Polska. Działalność premier Ewy Kopacz dobrze ocenia 29 proc., źle - 61 proc. Z kolei 41 proc. mówi dobrze, a 29 proc. źle o wypełnianiu obowiązków przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Jak wynika z najnowszego badania, 65 proc. badanych jest niezadowolonych z działalności rządu. Przeciwnego zdania jest jedna czwarta społeczeństwa - 26 proc. ankietowanych. Tylko co setny badany - 1 proc. - ocenia pracę rządu bardzo dobrze; 25 proc. - zdecydowanie dobrze. 19 proc. ankietowanych ocenia działalność Rady Ministrów bardzo negatywnie, a 46 proc. - raczej źle. 9 proc. nie ocenia jednoznacznie działań rządu.

TNS Polska wskazuje, że w porównaniu z badaniem z września notowania rządu uległy nieznacznej poprawie. Oceny pozytywne wzrosły o 4 pkt. proc., a negatywne obniżyły się o 2 pkt proc.

29 proc. pytanych uważa, że Ewa Kopacz dobrze pełni obowiązki premiera. 61 proc. jest przeciwnego zdania. 2 proc. badanych mówi o pracy szefowej rządu zdecydowanie pozytywnie; 27 proc. - raczej dobrze. 37 proc. pytanych wyraża raczej negatywną opinię o działalności Kopacz, a 24 proc. - zdecydowanie negatywną. 10 proc. Polaków nie wyraża opinii w tej sprawie.

W porównaniu z ubiegłym miesiącem, o 5 pkt. proc. spadł odsetek ocen pozytywnych, jeśli chodzi o prace premier Kopacz. O 7 pkt. proc. wzrósł natomiast odsetek ocen negatywnych.

Dwie piąte Polaków - 41 proc. wyraża opinię, że Andrzej Duda dobrze wypełnia obowiązki prezydenta. 29 proc. ocenia działalność prezydenta negatywnie. Zdecydowanie dobrze o działalności głowy państwa wyraża się 9 proc., a 32 proc. - raczej dobrze. "Raczej źle" o pracy prezydenta wyraża się 20 proc. badanych, a 9 proc. - zdecydowanie źle. 30 proc. pytanych nie wypowiada się jednoznacznie na ten temat.

Po dwóch miesiącach od zaprzysiężenia i objęcia urzędu liczba krytyków prezydenta nie uległa zmianie. Zwiększyła się o 5 pkt. proc. grupa osób z zadowoleniem wypowiadających o działalności Andrzeja Dudy.

TNS Polska podkreśla, że urząd prezydenta jest tą instytucją, która zyskuje więcej ocen pozytywnych niż negatywnych. W przypadku rządu i premiera, więcej jest osób niezadowolonych, niż zadowolonych ze sposobu sprawowania przez nich władzy.

Badanie przeprowadzono w dniach 2-7 października 2015 roku, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 mieszkańców Polski od 15. roku życia, techniką wywiadu bezpośredniego wspomaganego komputerowo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

TNS Polska: 65 proc. negatywnie o pracy rządu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.