"To urąga wszelkim zasadom przyzwoitości i człowieczeństwa". List otwarty do prezydenta Krakowa

"To urąga wszelkim zasadom przyzwoitości i człowieczeństwa". List otwarty do prezydenta Krakowa
(fot. depositphotos.com)
2 lata temu
Wyborcza.pl / kk

Ponad sto osób podpisało list skierowany do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Dotyczy walki pewnego radnego z bezdomnymi w mieście.

Autorami listu "Nie wolno dzielić ludzi na lepszych i gorszych" są Agnieszka Wójcińska, Ewa Wołkanowska-Kołodziej i Ignacy Dudkiewicz. Podpisało się pod nim ponad sto osób - to dziennikarze, profesorowie i działacze społeczni. List ukazał się już po informacji o powołaniu Rady ds. Osób w Kryzysie Bezdomności, ale inicjatorzy akcji chcą pokazać, że "sytuacja osób dotkniętych bezdomnością nie jest obojętna wielu ludziom" jak mówi Wołkanowska-Kołodziej dla "Gazety Wyborczej".

Spór o miejsce osób bezdomnych w Krakowie - konfrontacja dwóch przeciwnych głosów w sprawie [WIDEO] >>

"Bezdomność może dotknąć każdego, dlatego oburzają nas komentarza Pana Radnego Wantucha w mediach społecznościowych (…). Te komentarze to przykład całkowitego braku szacunku i stygmatyzacja ludzi dotkniętych bezdomnością, która nie powinna mieć miejsca, szczególnie w przypadku człowieka będącego społecznym reprezentantem" - piszą autorzy listu i proszą prezydenta o podjęcie stosownych działań.

Całość i listę sygnatariuszy można przeczytać tutaj >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ
27,93 zł
39,90 zł

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

"To urąga wszelkim zasadom przyzwoitości i człowieczeństwa". List otwarty do prezydenta Krakowa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.