Toruń: fundują randki wielodzietnym małżeństwom. A dzieciom zapewniają opiekę

Toruń: fundują randki wielodzietnym małżeństwom. A dzieciom zapewniają opiekę
pexels.com
1 miesiąc temu
Fundacja Królewskie Dziedzińce / mł

Jak wyjść na randkę, gdy nie ma z kim zostawić dzieci? Toruńska fundacja wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców i organizuje randki dla wielodzietnych małżeństw. Najbliższa odbędzie się już w sobotę 28 sierpnia.

Królewskie Dziedzińce - Fundacja i Dom Modlitwy to chrześcijańska inicjatywa powstała w Toruniu w 2017 roku. Jej celem jest przede wszystkim modlitwa, ale fundacja organizuje także wydarzenia ewangelizacyjne i formacyjne. Jednym z projektów fundacji są właśnie... małżeńskie randki. A konkretnie - randki dla małżeństw wielodzietnych, czyli tych, które mogą się pochwalić przynajmniej trójką dzieci.

Idea jest prosta: odpowiedzieć na potrzebę wielodzietnych rodziców

Wydawałoby się, że błahą: bo przecież małżeńska randka nie jest na pierwszy rzut oka niczym koniecznym do życia. Jednak w rzeczywistości kluczem do tworzenia dobrej i mocnej rodziny jest relacja między małżonkami, której nie da się budować, jeśli małżonkowie nie mają spokojnego czasu tylko dla siebie nawzajem. I w czym problem? - można powiedzieć. Wystarczy zostawić dzieci pod opieką i wybyć z domu na kilka godzin...

W praktyce okazuje się to często niełatwe, bo gdy w pobliżu nie ma krewnych ani bliskich, trudno jest znaleźć dla dzieci opiekę. Często też randka odkładana jest w nieskończoność, bo w budżecie wyjście do restauracji czy kina zwyczajnie się nie mieści.

Randka w prezencie, opieka do dzieci w bonusie

I właśnie takie dwa problemy rozwiązuje inicjatywa fundacji Królewskie Dziedzińce. Randka małżeńska, finansowana przez fundację, która nie tylko zapewnia dobre miejsce do spotkania dla małżonków, ale także wykwalifikowanych pedagogów i animatorów zabaw, którzy w czasie randki zajmą się dziećmi. 

Randki, z przerwami spowodowanymi przez pandemię, od startu projektu, czyli od sierpnia 2020 r., odbyły się już kilkukrotnie. W tym roku  organizatorzy zaprosili już małżonków na koncert i do restauracji, a w najbliższą sobotę fundują randkę w Teatrze Muzycznym.

Jedyny minus przedsięwzięcia? Randki, organizowane dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń, dostępne są tylko dla tych małżeństw, które posiadają toruńską Kartę Dużej Rodziny (lub mają ogólnopolską KDR i toruński adres).

 

 Źródło: Facebook Fundacji Królewskie Dziedzińce 
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher
24,43 zł
34,90 zł

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

Toruń: fundują randki wielodzietnym małżeństwom. A dzieciom zapewniają opiekę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.