Trwają ustalenia, kto będzie rzecznikiem PiS

Trwają ustalenia, kto będzie rzecznikiem PiS
Najpoważniejszą kandydatką na rzecznika klubu PiS jest posłanka Jadwiga Wiśniewska (fot. jadwigawisniewska.pl)
PAP / zylka

W klubie parlamentarnym PiS trwają ustalenia, kto zostanie jego nowym rzecznikiem. Według źródeł zbliżonych do władz partii najprawdopodobniej będzie to kobieta, np. Jadwiga Wiśniewska. Wymieniani są także Paweł Poncyljusz, Jan Dziedziczak i Arkadiusz Mularczyk.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zarekomendował w sobotę dotychczasowego rzecznika Mariusza Błaszczaka na stanowisko szefa klubu PiS. W przyszłym tygodniu nad jego kandydaturą będą głosowali posłowie tego ugrupowania. Równocześnie klub rozpatrzy propozycję Kaczyńskiego, aby wicemarszałkiem Sejmu był Marek Kuchciński.

Błaszczak w poniedziałek nie chciał powiedzieć, kogo jako przyszły szef klubu widziałby na stanowisku rzecznika. - Są różne modele. Na przykład klub parlamentarny PSL nie ma rzecznika. Zobaczymy, jaką podejmiemy decyzję. Na razie jest zbyt wcześnie, aby o tym rozmawiać - podkreślił.

Błaszczak zwrócił uwagę, że istnieje też możliwość, że rzecznikiem zostanie niekoniecznie poseł, ale ktoś z pracowników klubu.

Posłowie PiS, twierdzą, że taki scenariusz jest jednak mało prawdopodobny. Według informacji ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii nowym rzecznikiem będzie kobieta. Najpoważniejszą kandydatką jest posłanka Jadwiga Wiśniewska. Na giełdzie nazwisk pojawiają się też posłowie, wśród nich: Paweł Poncyljusz, Jan Dziedziczak i Arkadiusz Mularczyk.

- Przyszły przewodniczący klubu powinien wybrać model jaki mu najbardziej odpowiada. Tak się dobrze składa, że szefem klubu będzie były rzecznik. Jest bardzo doświadczony w kontaktach z mediami. Nie zdziwiłbym się, gdyby w sprawie wyboru nowego rzecznika nie było pośpiechu - powiedział Jan Dziedziczak.

Maks Kraczkowski zaznaczył, że będzie namawiał Błaszczaka, żeby wybrał na rzecznika kogoś z posłów lub posłanek. - Klub PiS powinien mieć rzecznika. Powinien być nim ktoś, kto ma bardzo dobry kontakt z mediami. Rzecznik jest twarzą i wizytówką posłów - uzasadnił. - Mamy bardzo wielu dobrych kandydatów. Jest z czego wybierać - ocenił Kraczkowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Trwają ustalenia, kto będzie rzecznikiem PiS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.