Tusk: dzielimy wasz smutek i żałobę

Tusk: dzielimy wasz smutek i żałobę
(fot. EPA/THOMAS WINJE OEIJORD NORWAY OUT)
PAP / ad

Premier Donald Tusk złożył w piątek wieczorem premierowi Norwegii Jensowi Stoltenbergowi kondolencje w związku z eksplozją w Oslo. "W tych trudnych i bolesnych chwilach Polacy dzielą smutek i żałobę z narodem norweskim" - napisał Tusk.

W budynku rządowym w centrum Oslo, w którym mieści się biuro norweskiego premiera, doszło w piątek po południu do wybuchu, siedem osób zostało zabitych. Co najmniej pięć osób zginęło w strzelaninie na norweskiej wyspie Utoya, w pobliżu Oslo, gdzie odbywał się obóz młodzieżówki partii norweskiego premiera.

"Poruszony wiadomością o tragicznej w skutkach eksplozji, w imieniu rządu Rzeczypospolitej Polskiej, społeczeństwa polskiego i swoim własnym, pragnę przekazać Panu oraz rodzinom ofiar tego tragicznego zdarzenia wyrazy żalu, serdecznego współczucia i najszczerszych kondolencji" - napisał w depeszy do norweskiego premiera Tusk.

"W duchu partnerstwa, jakie łączy nasze kraje, w tych trudnych i bolesnych chwilach dzielimy wraz z Narodem norweskim smutek i żałobę" - podkreślił polski premier.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tusk: dzielimy wasz smutek i żałobę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.