Tusk: inwestycja w edukację - najcenniejsza

Tusk: inwestycja w edukację - najcenniejsza
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / psd

Inwestycja w edukację najmłodszych pokoleń Polaków, mimo obecnego niżu demograficznego, jest najcenniejsza - powiedział premier Donald Tusk podczas inauguracji nowego roku szkolnego w Sulęczynie w woj. pomorskim.

- Nie ma nic cenniejszego, nie ma sensowniejszej inwestycji niż inwestycja w wiedzę, umiejętności, w przyszłość naszych dzieci i wnuków - powiedział Tusk, który jednocześnie odniósł się do obecnego spadku liczby uczniów w szkołach.

Premier podkreślił, że rząd zdaje sobie sprawę z niżu demograficznego i zapewnił, że szkoły będą dostosowywane do spadku liczby uczniów. - Będziemy starali się w każdym miejscu w Polsce wyważyć te proporcje, aby nie było straty, żeby nie byłoby tej najgroźniejszej straty jaką byłoby utracenie szans na dobre życie tych najmłodszych pokoleń Polaków - zaznaczył Tusk.

Inauguracja z udziałem premiera połączona była z oddaniem do użytku nowej szkoły podstawowej oraz gimnazjum im. Antoniego Abrahama w Sulęczynie.

Nowy rok szkolny 2012/2013 rozpoczął się dla 4,8 mln uczniów oraz 660 tys. nauczycieli. Potrwa do 28 czerwca 2013 r. Największe zmiany w nim czekają uczniów I klasach szkół ponadgimnazjalnych; wkracza tam reforma edukacji wraz z nową podstawą programową nauczania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tusk: inwestycja w edukację - najcenniejsza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.