Tychy/ Wybuch gazu w bloku, kilkanaście osób poszkodowanych

Tychy/ Wybuch gazu w bloku, kilkanaście osób poszkodowanych
fot. PAP/Michał Meissner
PAP

Kilkanaście osób zostało - według wstępnych informacji strażaków - poszkodowanych wskutek wybuchu gazu, do którego doszło na parterze bloku przy ul. Darwina w Tychach w Poniedziałek Wielkanocny rano. Dotąd nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Jak przekazał PAP rzecznik komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach asp. Szymon Gniewkowski, wybuch nastąpił na parterze budynku wielorodzinnego przy tyskiej ul. Darwina. Po zgłoszeniu na miejsce pojechały cztery zastępy PSP; na miejsce udaje się też pięć zastępów OSP.

„Obecnie jest trzynastu poszkodowanych; nie mamy informacji o ofiarach śmiertelnych. Działania polegają na ewakuacji budynku: klatki schodowej w której doszło do wybuchu oraz klatek sąsiednich” - powiedział Gniewkowski.

Jak zaznaczył, na razie nie jest znany stan budynku po wybuchu - będą to oceniali biegli w dalszych etapach działań. Blok, w którym doszło do wybuchu ma sześć pięter (siedem kondygnacji z parterem).

DEON.PL POLECA

Wybuch był silnie słyszalny i odczuwalny w mieście, m.in. na facebookowym profilu 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze pojawiły się dotąd dziesiątki komentarzy zaniepokojonych tyszan.

Ulica Darwina w Tychach znajduje się na osiedlu D w Tychach, w północnej części tyskiego śródmieścia. Było ono budowane w latach 1960-1973.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Tychy/ Wybuch gazu w bloku, kilkanaście osób poszkodowanych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.