Uważajmy nad wodą! Utonęły już 262 osoby

Uważajmy nad wodą! Utonęły już 262 osoby
(fot. Jeff_Werner / Foter / CC BY-NC-SA)
PAP / rj

MSW informuje:Meteorolodzy zapowiadają, że ostatni weekend wakacji będzie słoneczny, a temperatura może znowu dochodzić do 30 stopni. Dlatego MSW i służby apelują o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Podczas tegorocznych wakacji utonęły już 262 osoby.

W lipcu życie w wypadkach nad wodą straciło 126 osób. Choć do zakończenia drugiego miesiąca wakacji pozostały jeszcze 3 dni, to w sierpniu utonęło już 10 osób więcej niż w lipcu.

Najtragiczniejszym dniem tych wakacji pod względem liczby utonięć była niedziela 5 lipca br. Tylko tego jednego dnia utonęło 26 osób. Z kolei 9 sierpnia br. życie w wypadkach nad wodą straciły aż 23 osoby.

Od 1 lipca do 27 sierpnia br. w Polsce utonęły 262 osoby. Z policyjnych statystyk wynika, że do utonięć dochodzi najczęściej w rzekach, jeziorach, stawach oraz zalewach. Najrzadziej do śmiertelnych wypadków dochodzi na strzeżonych kąpieliskach i na basenach. Przyczyny tragedii nad wodą to najczęściej brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura, kąpiel w miejscach niestrzeżonych oraz niestety kąpiel po spożyciu alkoholu.

MSW i podległe służby apelują o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Ważne, aby kąpać się tylko w miejscach strzeżonych, tam gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy i pod żadnym pozorem nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.

Służby proszą również o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci bawiące się w wodzie oraz na brzegach rzek i zbiorników wodnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Uważajmy nad wodą! Utonęły już 262 osoby
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.