W aucie SOP, które wzięło udział w kolizji, jechał wicepremier Gowin

W aucie SOP, które wzięło udział w kolizji, jechał wicepremier Gowin
(fot. PAP/Wojtek Jargiło)
PAP / df

W zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 7 wziął udział samochód SOP przewożący wicepremiera Jarosława Gowina - poinformowała w środę na Twitterze rzeczniczka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Katarzyna Zawada.

Kolizja z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa i ciężarówki miała miejsce po godz. 8 na trasie S7 w Kuklinie (woj. mazowieckie). Rzecznik SOP ppłk Bogusław Piórkowski powiedział PAP, że samochód Służby miał włączoną sygnalizację świetlną i dźwiękową, a więc był uprzywilejowany.

DEON.PL POLECA
Rozgłośnia RMF FM, powołując się na nieoficjalne informacje, donosi, że pasażerem w aucie SOP był jeden z wicepremierów. Rzeczniczka MNiSW Katarzyna Zawada potwierdziła, że był nim szef resortu Jarosław Gowin.

"Potwierdzam informację, że w zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 7 wziął udział samochód SOP przewożący wicepremiera @Jaroslawa_Gowina. Nikomu nic się nie stało" - napisała Zawada na Twitterze.

DEON.PL POLECA

Rozgłośnia RMF FM, która jako pierwsza poinformowała o kolizji, podaje, że limuzyna SOP zderzyła się z tirem, jednak według wstępnych relacji SOP doszło do obtarcia. Prawdopodobnie tir nie ustąpił pierwszeństwa.

Sprawę bada policja. Jak przekazał PAP dyżurny z mazowieckiej komendy, obaj kierowcy są trzeźwi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W aucie SOP, które wzięło udział w kolizji, jechał wicepremier Gowin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.