W Bieszczadach dobre warunki dla turystów; ale też znaczne zagrożenie burzowe

W Bieszczadach dobre warunki dla turystów; ale też znaczne zagrożenie burzowe
(fot. depositphotos.com)
PAP / pk

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. "Występuje jednak znaczne zagrożenie burzowe" - powiedział w czwartek PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Kamil Krechlik.

"Jest słonecznie i bezwietrznie, a pogoda zachęca do wędrówek górskich. Rano w Cisnej i Ustrzykach Górnych temperatury powietrza wynosiły około 14-15 stopni Celsjusza" - zauważył ratownik dyżurny.

Podkreślił, że "wszędzie panuje dobra widoczność". "Jednak po środowych opadach deszczu niektóre szlaki górskie nadal mogą być śliskie" - dodał.

Zaznaczył też, że w czwartek w górach mogą wystąpić burze z wyładowaniami atmosferycznymi.

Ratownik podkreślił, że "podobnie będzie w kolejnych dniach", a w trakcie burz "należy unikać otwartych przestrzeni". "W żadnym przypadku nie chronić się pod pojedynczymi drzewami oraz nie zostawać na graniach" - wyjaśnił Krechlik.

Przypomniał, że "na wycieczki w góry trzeba zabrać ze sobą m.in. kaloryczne jedzenie, napoje, płaszcz przeciwdeszczowy oraz odpowiednie obuwie i odzież".

"Nie należy też zapomnieć o naładowanym telefonie komórkowym, który posiada aplikację 'Ratunek'. To bardzo ważne w górach" - dodał Krechlik.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Bieszczadach dobre warunki dla turystów; ale też znaczne zagrożenie burzowe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.