W czwartek głosowanie ws. komisji śledczej

W czwartek głosowanie ws. komisji śledczej
( fot. PAP/Paweł Supernak )
PAP / es

 Posłowie wysłuchali w środę informacji prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta nt. ujawnienia akt ze śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej. W czwartek wieczorem Sejm zdecyduje, czy wprowadzić do porządku obrad, na wniosek klubu PiS, punkt dot. powołania komisji śledczej w tej sprawie.

O powołanie komisji śledczej i zajęcie się tą sprawą w tym tygodniu przez Sejm apelował we wtorek szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Pierwotnie planowano, że głosowanie w tej sprawie odbędzie się w środę. Po wtorkowym posiedzeniu Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów większość głosowań przeniesiono na piątek; te dotyczące zmian w porządku obrad odbędą się w czwartek. W czwartek Sejm rozstrzygnie też, czy do porządku dziennego wprowadzić informację na temat nadzoru ministra skarbu nad Eurolotem oraz sytuacji spółki a także informację w sprawie realizacji Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa na forum Rady Europejskiej i Rady Unii Europejskiej.

W kolejnych dniach posłowie będą dyskutować także o projekcie ustawy o metodzie zapłodnienia in vitro. Sejm rozpatrzy również projekt zmian Kodeksu postępowania cywilnego, który ma doprowadzić do szerszego wykorzystywania mediacji i arbitrażu, zwłaszcza w biznesie.

DEON.PL POLECA

Posłowie zajmą się też rządowym projektem nowelizacji o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Polski. Od 2016 r. cudzoziemiec, ubiegający się o udzielenie ochrony międzynarodowej, a także ten, który otrzyma negatywną decyzję, będzie miał prawo do bezpłatnej pomocy prawnej. Omówiony będzie również poselski projekt ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym.

Sejm zapozna się także z informacją bieżącą w sprawie "opresyjnej ingerencji organów państwa we władzę rodzicielską", o którą wnioskował klub ZP.

W piątek przewidziany jest dwugodzinny blok głosowań. Po nim przedstawione ma być rządowe sprawozdanie dotyczące przestrzegania praw pacjenta w Polsce w 2013 roku oraz sprawozdanie z realizacji programu ograniczania zdrowotnych następstw palenia tytoniu w Polsce w 2013 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W czwartek głosowanie ws. komisji śledczej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.