W niedzielę Świąteczny Stół Pajacyka

W niedzielę Świąteczny Stół Pajacyka
Prosty przepis, by nakarmić dzieci (fot. pajacyk.pl)
PAP / wab

W niedzielę w całej Polsce odbędzie się akcja Świąteczny Stół Pajacyka: część restauracji, pubów i kawiarni przekaże 10 proc. swojego obrotu na rzecz niedożywionych dzieci. Przychodząc w tym dniu do lokali oznaczonych plakatem z Pajacykiem, można wesprzeć program PAH.

Polska Akcja Humanitarna od 12 lat prowadzi program Pajacyk, w ramach którego pozyskuje fundusze na posiłki dla niedożywionych dzieci. Od ośmiu lat corocznym podsumowaniem programu jest Świąteczny Stół Pajacyka - jednodniowa akcja, podczas której właściciele restauracji, pubów i kawiarni przekazują umowne 10 proc. dziennego obrotu na rzecz niedożywionych dzieci.

Świąteczny Stół Pajacyka wspierają m.in. znani właściciele lokali gastronomicznych - Agnieszka Kręglicka, Piotr Najsztub, Wojciech Malajkat, znani kucharze: Robert Makłowicz, Robert Sowa, Karol Okrasa oraz ambasadorzy Programu Pajacyk: Agnieszka Dygant i Tomasz Kot.

"Wspieram akcję, ponieważ uważam, że takie działania są bardzo potrzebne. Liczby mówią same za siebie. 160 tys. dzieci w Polsce jest niedożywionych i nieobjętych żadnym programem dożywiania, a przecież tyle jedzenia codziennie się marnuje. Zachęcam wszystkich celebrytów, restauratorów, szefów kuchni do udziału w tym przedsięwzięciu i marzę, aby taka akcja była kontynuowana również w ciągu całego roku. Nauczmy się dostrzegać potrzeby innych ludzi - małych ludzi, którzy są przecież naszą przyszłością" - zachęca Sowa.

Listę lokali biorących udział w akcji można znaleźć na stronie www.pajacyk.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W niedzielę Świąteczny Stół Pajacyka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.