W piątek głosowanie w sprawie weta prezydenta

W piątek głosowanie w sprawie weta prezydenta
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / psd

Głosowanie nad wetem prezydenta Andrzeja Dudy do ustawy o uzgodnieniu płci odbędzie się prawdopodobnie w piątek - poinformowała marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Wyraziła nadzieję, że weto zostanie odrzucone.

Prezydent Andrzej Duda zawetował w piątek ustawę o uzgodnieniu płci. Ma ona uprościć procedurę zmiany płci wpisanej m.in. w akt urodzenia, jeśli nie odpowiada ona płci odczuwanej przez daną osobę. Ustawa dotyczy procedur prawnych, w myśl jej zapisów wniosek o uzgodnienie płci będzie mogła złożyć osoba, która ma pełną zdolność do czynności prawnych i nie pozostaje w związku małżeńskim.

DEON.PL POLECA"Będziemy to głosowali prawdopodobnie w piątek" - powiedziała Kidawa-Błońska w poniedziałek dziennikarzom w Sejmie.

Jak podkreśliła, ustawa o uzgodnieniu płci "była procedowana w sposób spokojny". "Ta ustawa była procedowana spokojnie z pełnym zrozumieniem, że jest problem, który należy rozwiązać prawnie" - mówiła marszałek Sejmu.

"Mam nadzieję, ponieważ posłowie byli przekonani co do ważności tej ustawy, że to weto będzie odrzucone" - dodała marszałek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W piątek głosowanie w sprawie weta prezydenta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.