W Płocku podczas zawodów zginął motolotniarz

W Płocku podczas zawodów zginął motolotniarz
(fot. Philip Bird LRPS CPAGB / shutterstock.com)
5 lat temu
PAP / ml

W Płocku podczas zawodów motoparalotniowych River Fly 2016 zginął w sobotę rano 50-letni motolotniarz. Przyczyny wypadku bada policja, prokuratura oraz państwowa Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Z powodu wypadku zawody odwołano.

Jak poinformował rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek, do wypadku doszło na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, gdy motolotniarz wystartował do konkursu, wzbił się w powietrze, a następnie spadł na ziemię.
- Uczestnik zawodów po starcie przeleciał kilkaset metrów i z niewiadomych przyczyn spadł na płytę lotniska. Niestety zginął na miejscu. Z potwierdzonych już ustaleń wynika, że to 50-letni mieszkaniec Rzeszowa - powiedział PAP rzecznik płockiej policji.
Do wypadku doszło podczas zainaugurowanych w sobotę dwudniowych Motoparalotniowych Zawodów o Puchar Prezydenta Płocka River Fly 2016. To trzecia edycja imprezy, w której wśród uczestników zapowiadano występy mistrza Polski, Europy i świata w slalomach motoparalotniowych Wojciecha Bógdała z Płocka. Atrakcją konkursu miał być pokaz lotów motoparalotniowych w tandemie.
Z powodu wypadku zawody zostały odwołane.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W Płocku podczas zawodów zginął motolotniarz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.