W PO będzie dyscyplina głosowania przy OFE

W PO będzie dyscyplina głosowania przy OFE
PAP / wm

W klubie Platformy Obywatelskiej będzie obowiązywała dyscyplina obecności i głosowania w związku z sejmowymi pracami nad zmianami w systemie emerytalnym - poinformował w środę PAP rzecznik klubu PO Krzysztof Tyszkiewicz.

Tyszkiewicz wyjaśnił, że dyscyplina dotyczy obecności na najbliższych trzech posiedzeniach Sejmu i na wszystkich posiedzeniach komisji. "To będzie szczególna mobilizacja, wszyscy będą obecni na posiedzeniach w najbliższych tygodniach" - zapewnił.

Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz powiedział PAP, że potrzebne jest szybkie tempo pracy w Sejmie nad zmianami w OFE. "To dobra ustawa, dzięki niej będzie można dbać o finanse publiczne, emerytury. To jest celem rządu" - podkreślił.

Tyszkiewicz powiedział, że za nieusprawiedliwione nieobecności na głosowaniach posłom grożą różne kary - od finansowych począwszy, a kończąc na wykluczeniu z klubu.

Najbliższe posiedzenia Sejmu zaplanowane są na 16-18 marca, 24-25 marca, 30 marca - 1 kwietnia.

We wtorek rząd zdecydował, że składka przekazywana z ZUS do OFE zostanie zmniejszona z 7,3 proc. do 2,3 proc., a potem będzie stopniowo wzrastać, by w 2017 r. osiągnąć 3,5 proc. Pieniądze, które zamiast trafić do OFE, pozostaną w ZUS, pójdą na specjalne indywidualne subkonta. Zasady dziedziczenia pieniędzy na subkontach w ZUS będą takie same, jak w OFE. Środki te będą też waloryzowane o wskaźnik wzrostu gospodarczego z ostatnich pięciu lat i inflacji. Rząd chce, by zmiany weszły w życie od 1 maja.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W PO będzie dyscyplina głosowania przy OFE
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.