"W tym roku decyzja ws. wieku emerytalnego"

"W tym roku decyzja ws. wieku emerytalnego"
(fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
PAP / psd

Decyzja dotycząca obniżenia wieku emerytalnego zapadnie z całą pewnością jeszcze w tym roku - powiedział w czwartek w Lesznie prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że zobowiązania wyborcze zostaną konsekwentnie zrealizowane w trakcie tej kadencji.

W czwartek prezydent Duda złożył wizytę w Lesznie (woj. wielkopolskie), gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta oraz grupą strażaków z ochotniczych i zawodowych straży pożarnych.

"Staram się realizować ten program, z którym państwo wybraliście mnie na urząd prezydenta RP" - powiedział Duda zwracając się do mieszkańców Leszna.

Przypomniał jednocześnie o przygotowanych projektach ustaw: obniżającej wiek emerytalny, oraz podwyższającej kwotę wolną od podatku. "Wierzę w to, że spokojnie, konsekwentnie, ale także w miarę możliwości finansowych naszego państwa obydwie te ustawy zostaną przyjęte" - mówił.

DEON.PL POLECA

Mówiąc o obniżeniu wieku emerytalnego zapewnił: "z całą pewnością ta decyzja zapadnie w parlamencie jeszcze w tym roku i spokojnie, w ramach upływającej kadencji mojej, Sejmu, Senatu i rządu, wszystkie te zobowiązania będą konsekwentnie zrealizowane". "Tak, jak jest realizowane 500 plus, niezwykle potrzebny program".

"(...) to są pieniądze, które mają być przeznaczone na dzieci. To jest właściwa polityka, jestem co do tego przekonany. Taka polityka jest prowadzona we wszystkich cywilizowanych, demokratycznych państwach na świecie, a zwłaszcza w Unii Europejskiej" - podkreślił Duda oceniając program Rodzina 500 plus.

Przed spotkaniem z mieszkańcami i grupą strażaków z ochotniczych i zawodowych straży pożarnych, prezydent odwiedził klub Unię Leszno, drużynowego mistrza Polski na żużlu. Tam miał okazję rozmawiać z zawodnikami, sztabem szkoleniowym oraz władzami klubu. W trakcie wizyty zaprezentowano także park maszyn oraz trofea zdobyte przez Unię, która jest najbardziej utytułowaną drużyną w Polsce. Na pamiątkę spotkania prezydent otrzymał plastron z numerem 9 i nazwiskiem Duda oraz godłem klubu.

Wizyta prezydenta w Lesznie odbyła się na zaproszenie miejskich radnych. Przewodniczący Rady Miasta Sławomir Szczot powiedział PAP, że liczy, iż nie będzie to tylko kurtuazyjna wizyta, a również okazja do tego, by poruszyć kwestie bieżących problemów nurtujących samorząd i mieszkańców.

"Chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę na najważniejszy problem regionu, jakim są plany budowy kopalni węgla brunatnego w Oczkowicach. To jest nadal niestety niezamknięta sprawa, (…) W dalszym ciągu nie jest rozwiązana też sprawa zabezpieczenia tego złoża i planów zagospodarowania terenu" - mówił Szczot.

"Dotychczasowa polityka państwa ukierunkowana była też na wzmacnianie przede wszystkim dużych ośrodków miejskich, kosztem średnich, czy powiatowych jak właśnie Leszno. (…) Uważamy, że to jest błąd" - dodał.

Po wizycie na leszczyńskim rynku, na którym tłumnie zgromadzili się mieszkańcy miasta, prezydent Duda udał się na spotkanie z przewodniczącymi klubów Rady Miasta.

W drodze do Wielkopolski prezydent Duda z małżonką odwiedzili także Publiczne Przedszkole "Leśne skrzaty" w Michałówce, (woj. mazowieckie), gdzie promowali czytelnictwo wśród najmłodszych w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"W tym roku decyzja ws. wieku emerytalnego"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.