Wakacje kredytowe: trzeba zwrócić uwagę, kiedy i o której godzinie składa się wniosek

Wakacje kredytowe: trzeba zwrócić uwagę, kiedy i o której godzinie składa się wniosek
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Klienci baków chcący skorzystać z wakacji kredytowych powinni zwrócić uwagę nie tylko, kiedy, ale też, o której godzinie składają wniosek, szczególnie w bakach spółdzielczych. To może zdecydować o terminie zawieszenia raty - wynika z analizy przeprowadzonej przez PAP.

Klienci banków mogą od piątku składać wnioski o wakacje kredytowe, czyli możliwość zawieszenia spłaty raty kredytu hipotecznego przez maksymalnie osiem miesięcy w tym i przyszłym roku. Spłatę kredytu można zawiesić na dwa miesiące w trzecim i na dwa miesiące w czwartym kwartale 2022 r., oraz po jednym miesiącu w każdym kwartale 2023 r. Dotyczy to osób, które zaciągnęły kredyt w złotych na własny cel mieszkaniowy.

Wakacje kredytowe w Polsce

Klienci powinni zwrócić też uwagę, na to, z jaką datą składają wniosek o zawieszenie kredytu hipotecznego w złotych, a nawet, o której godzinie trafi on do banku - wynika z analizy stron internetowych banków, jaką przeprowadziła w niedzielę PAP.

Ministerstwo Finansów w zamieszczonym na swojej stronie podręczniku po wakacjach kredytowych zawarło wpis następującej treści: "zachęcamy do składania wniosków nie później niż w dniu spłaty raty kapitałowo-odsetkowej (również w weekend przy wykorzystaniu bankowości elektronicznej)".

W przewodniku dodano, że "bank potwierdzi przyjęcie wniosku w ciągu 21 dni od daty jego otrzymania. Wskaże przy tym okres, na który zawieszona została spłata kredytu a także wysokość opłat, które trzeba uregulować z tytułu ubezpieczenia kredytu. Brak potwierdzenia nie wpływa na rozpoczęcie okresu zawieszenia".

"Wakacje kredytowe zaczną się z chwilą doręczenia kredytodawcy wniosku o zawieszenie wykonania umowy" - informuje Bank PKO BP.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Skomentuj artykuł

Wakacje kredytowe: trzeba zwrócić uwagę, kiedy i o której godzinie składa się wniosek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.