Wałęsa: Kaczyński nie zasługuje na pomniki

Wałęsa: Kaczyński nie zasługuje na pomniki
(fot. europeanpeoplesparty / flickr.com)
8 lat temu
PAP / slo

Lech Wałęsa uważa, że Lech Kaczyński "nie zasługuje na pomniki". "Jako prezydent się nie sprawdził, bez przerwy konfliktował, poobrażał sąsiadów wszystkich" – powiedział dziennikarzom w czwartek w Gdańsku były prezydent.

- Tupał dość często, ale od tupania Rosja nie ucieknie, a więc nie ma żadnych osiągnięć potrzebnych dla Polski. Pewnie, że szabelką machał i niektórym to się podoba i się obrażał, ale to nie służyło Polsce. Natomiast największe jego zwycięstwo to tragiczna śmierć, zginął młodo, wraz z żoną i to jest wielka sprawa; nad tym trzeba się litować - podkreślił Wałęsa.

„I jeżeli za tragedie chcemy mu stawiać pomniki, za nieszczęście, to mu się należy. Natomiast nie należy mu się za pracę. Osiągnięcia prezydenckie żadne, raczej same straty” - dodał.

Pytany, jak jego zdaniem należałoby uczcić pamięć Lecha Kaczyńskiego, odparł: "ciszej nad tą trumną".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wałęsa: Kaczyński nie zasługuje na pomniki
Komentarze (68)
A
a
16 kwietnia 2011, 07:11
Kinga, jestes ciagle w dobrej formie. Bardzo ladnie odpyskowane. Gdyby dowódca samolotu nie był drugim pilotem lotu do Gruzji, to być może wylądowałby na innym lotnisku.
L
litość
16 kwietnia 2011, 01:46
Natomiast największe jego zwycięstwo to tragiczna śmierć, zginął młodo, wraz z żoną i to jest wielka sprawa; nad tym trzeba się litować - podkreślił Wałęsa.   Śmierć jest bramą do dalszego świata a litować by się za pyszałkami  przydało, oj przydało.
A
Anan
15 kwietnia 2011, 22:40
Przestańcie siać nienawiść!
O
olek
15 kwietnia 2011, 22:37
To za co cenię Kaczyńskiech to wiernośc zasadom i ideałom, których nie zdradzali za cenę władzy czy profitów poltycznych. ha haTo czym była koalicja z Samoobroną?Aha realizacją ideałow .Super ideały. Wiem wiem wytłumaczysz że nia miał wyjścia że dla dobra ojczyzny że przez Tuska.
.
.
15 kwietnia 2011, 22:31
Po co się kłócić o bzdety? Oni - spod szyldu DZIEL I RZĄDŹ - tylko zacierają ręce. Obalmy system ucisku biurokratyczno-fiskalnego!
Jurek
Jurek
15 kwietnia 2011, 21:23
adamajkis przyjmę za dobrą monetę, że nie masz wiedzy na temat konfliktu Kaczyńskich z Wałęsą (kiedy był prezydentem) Ja w tym czasie byłem jednym z tych, którzy aktywnie uczestniczyli w kampanii prezydenckiej Wałęsy. Do dzisiaj pamiętam  jak na jednym z wieców wyciągnął swoją słynną siekierkę i pomachiwał jak to będzie rąbał grubą krechę Mazowieckiego (zdrajców, sprzedawczyków, aferzystów itp) Został prezydentem i co? I nic. To za co cenię Kaczyńskiech to wiernośc zasadom i ideałom, których nie zdradzali za cenę władzy czy profitów poltycznych. I dlatego nie mogli zmiescic się w opcji jaką zaprezentował Wałęsa po wyborach. Więc nie pleć bzdur.
W
Wojtek
15 kwietnia 2011, 17:18
Nie dziwi mnie wypowiedz pana Walesy, tak jak nie dziwia mnie paszkwile gazety wyborczej. Pan Walesa pewnie sam uzurpuje sobie prawo do pomnika na podstawie jego "bohaterskiej" dzialalnosci w latach 80-tych wyrezyserowanej przez bezpieke. A moze pan Walesa w duchu bardzo sie cieszy gdyz dzieki tej smolenskiej tragedii nie dowiemy sie wiecej na temat jego powiazan ze sluzbami gdyz pierwsza rzecz jaka zrobil pan Komorowski po smierci prezydenta Kaczynskiego to zaopiekowanie sie "teczkami".
N
nieważny
15 kwietnia 2011, 15:25
 pan Wałęsa brnie coraz bardziej w opary absurdu. a argument że nie można stawiać pomnika śp. Lechowi Kaczyńskiemu bo pomażą pomniki, do czego to podobne???
G
Groszek
15 kwietnia 2011, 15:13
Podły człowiek, a mógł być wybitnym Polakiem.
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
15 kwietnia 2011, 14:32
Proszę o przypomnienie. Pytanie Adamajkisa Nie wiem o co chodzi, ale mniejsza z tym. Czy można szafować tezami o 'możliwości zamachu' mimo, że prokuratorzy nie znaleźli dowodów potwierdzających wersję zamachu ?/quote] Czy można domagać sie spradzenia wszystkich hipotez? Nie powinno odpowiadać się pytaniem na pytanie :))
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 14:18
Proszę o przypomnienie. Pytanie Adamajkisa Czy można szafować tezami o 'możliwości zamachu' mimo, że prokuratorzy nie znaleźli dowodów potwierdzających wersję zamachu ?/quote] Czy można domagać sie spradzenia wszystkich hipotez?
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
15 kwietnia 2011, 14:07
Nie zauważyłaś? Zauważyłaś. Nawet komentowałaś ten wpis :-) Proszę o przypomnienie. Bądźmy dokładni. Odpowiednie organy Państwa - "Prokuratorzy nie znaleźli dowodów potwierdzających wersję zamachu" Czy można szafować tezami o 'możliwości zamachu' mimo, że prokuratorzy nie znaleźli dowodów potwierdzających wersję zamachu ?
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 13:58
Równie dobrze można założyć że jak prokuratorzy znajdą dowody że to Masajowie dzidami strącili samolt to podejmą ten wątek Myślę ze znalezienie dzidy masajskiej w silnikach lub plecach  pilotów jest mało prawdopodobne. I sądzę, że prokuratorzy przyjęli by założenie, że ślad ten służy odwróceniu uwagi od rzeczywistych zamachowców :-) Ale pomiędzy samobójstwem Kaczyńskiego a zestrzeleniem samolotu dzidą masajską istniej parę rzeczy do zbadania.
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
15 kwietnia 2011, 13:57
Gdyby wylądowali na inny lotnisku, tradycyjnie dowódca samolotu dostałby medal :-) I latał dale w 36 pułku Gdyby dowódca samolotu nie był drugim pilotem lotu do Gruzji, to być może wylądowałby na innym lotnisku.
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 13:52
Co działoby się, gdyby zabroniono mu lecieć ? Gdyby wylądowali na inny lotnisku, tradycyjnie dowódca samolotu dostałby medal :-) I latał dale w 36 pułku
O
olek
15 kwietnia 2011, 13:52
Oskarżeniami o zamach wolno szafować ? Nie zauważyłam, żebyś się temu sprzeciwiał, mimo że odpowiednie organy państwa wykluczyły zamach. Nie zauważyłaś? Zauważyłaś. Nawet komentowałaś ten wpis :-) Bądźmy dokładni. Odpowiednie organy Państwa - "Prokuratorzy nie znaleźli dowodów potwierdzających wersję zamachu" bo nic od Rosjan nie dostali co wskazywałoby na zamach. Wykluczenie to juz stwierdzenie medialne. Odpowiadając na pytanie prokurator stwierdził, że jak znajdą dowody to bedą badać ten wątek. Wykluczyć by mogli jak by znalieżli przyczynę katastrofy. Tak hipotetycznie dla potrzeb śledztwa można założyć że zamachu dokonali Afgańczycy - żeby zemścić się naszą tam obecność, Irańczycy żeby zdobyc najsłabiej strzeżone terminale NATO albo terroryści z Abchazji żeby zemścić sie za obecnośc w Gruzji. Nie wszystkiemu na świecie winni sa Rosjanie, a ochrona polega na sprawdzaniu wszystkich możliwości. Równie dobrze można założyć że jak prokuratorzy znajdą dowody że to Masajowie dzidami strącili samolt to podejmą ten wątek
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 13:49
Oskarżeniami o zamach wolno szafować ? Nie zauważyłam, żebyś się temu sprzeciwiał, mimo że odpowiednie organy państwa wykluczyły zamach. Nie zauważyłaś? Zauważyłaś. Nawet komentowałaś ten wpis :-) Bądźmy dokładni. Odpowiednie organy Państwa - "Prokuratorzy nie znaleźli dowodów potwierdzających wersję zamachu" bo nic od Rosjan nie dostali co wskazywałoby na zamach. Wykluczenie to juz stwierdzenie medialne. Odpowiadając na pytanie prokurator stwierdził, że jak  znajdą dowody to bedą badać ten wątek. Wykluczyć by mogli jak by znalieżli przyczynę katastrofy. Tak hipotetycznie dla potrzeb śledztwa można założyć że zamachu dokonali Afgańczycy - żeby zemścić się naszą tam obecność, Irańczycy żeby zdobyc najsłabiej strzeżone terminale NATO albo terroryści z Abchazji żeby zemścić sie za obecnośc w Gruzji. Nie wszystkiemu na świecie winni sa Rosjanie, a ochrona polega na sprawdzaniu wszystkich możliwości.
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
15 kwietnia 2011, 13:34
Sam nie wystartował... Jeśli tak było jak piszesz to za katastrofę odpowiada ogranizator podróży. Czyli 36 Pułk Specjalny, jego dowódca, szef resortu właściwego do nadzoru nad silami zbrojnymi, odpowiedni minister w kancelarii Prezesa rady Ministrów i jeszcze ich przełożony. Dlaczego na tej liście brakuje dowódcy lotnictwa ? Nieprzypadkowo, prawda ? Za każdą z tych przyczyn stoi trudny charakter Kaczyńskiego. Odmowa w języku dyplomatycznym była. Odpowiedź Kaczyńskiego: 'I tak polecę'. Co działoby się, gdyby zabroniono mu lecieć ? Stopień odpowiedzialności do określenia przez odpowiednie organy Państwa. Proszę więc nie szafować takimi oskarżeniami! Oskarżeniami o zamach wolno szafować ? Nie zauważyłam, żebyś się temu sprzeciwiał, mimo że odpowiednie organy państwa wykluczyły zamach.
O
olek
15 kwietnia 2011, 13:31
Skojarzenie -najwyżej Unabomber Olku, Lech Wałęsa jest symbolem Solidarności - to jego zasługa, siła i żródło uznania w świecie. A jeśli chodzi o politykę prowadzona przez L Kaczyńskiego to może by jednak odwołać się do dokumentów ambasady USA, które - na użytek wewnętrzy - bardzo wysoko oceniały jego sprawnośc i skuteczność jako prezydenta Daj spokój to nie forum kabaretowe , czy ty naprawdę wierzysz w to co piszesz?Czy nie widziałeś że Lechowi zrobiono niedżwidzią przysługę z tą prezydenturą nie widziałeś jak go to męczyło ?Był to człowiek wielu zalet ale nie koniecznie przydatnych prezydenturze.Moim zdaniem idealnym miejscem dla niego w którym i on się realizował i osiagał wyniki było stanowisko prezesa NIK.Jarek wiedział że on nie ma szans na prezydenturę (wielki elektorat negatywny)więc starał sie realizować swoje ambicje poprzez Lecha co zresztą widać było w trakcie prezydentury z czego zresztą śmiali się inni przywódcy w trakcie negocjacji Traktatu Lizbońskiego kiedy to Lech nie był w stanie samodzielnie podjąć żadnej poważnej decyzji
Trzeźwym okiem
Trzeźwym okiem
15 kwietnia 2011, 13:28
Ale o co właściwie chodzi z tym pomnikiem?
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 13:23
Skojarzenie -najwyżej Unabomber Olku, Lech Wałęsa jest symbolem Solidarności - to jego zasługa, siła i żródło uznania w świecie. A jeśli chodzi o politykę prowadzona przez L Kaczyńskiego to może by jednak odwołać się do dokumentów ambasady USA, które - na użytek wewnętrzy - bardzo wysoko oceniały jego sprawnośc i skuteczność jako prezydenta
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 13:18
Co tu dużo rozwijać. Pycha go zabiła. 'I tak polecę'. Myślał, że aniołowie będą go na rękach nosić. Sam nie wystartował... Jeśli tak było jak piszesz to za katastrofę odpowiada ogranizator podróży. Czyli 36 Pułk Specjalny, jego dowódca, szef resortu właściwego do nadzoru nad silami zbrojnymi, odpowiedni minister w kancelarii Prezesa rady Ministrów i jeszcze ich przełożony. Stopień odpowiedzialności do określenia przez odpowiednie organy Państwa. Proszę więc nie szafować takimi oskarżeniami! 
O
olek
15 kwietnia 2011, 13:16
Wałęsa już nie pierwszy raz obnaża całą swoją małośc i mizerotę. Miał swój czas, ale pójście w kierunku michnikowszczyzny kompletnie go pogubiło. Porównijąc prezydenturę Wałęsy i Lecha kaczyńskeigo Wałęsa do pięt mu nie dorasta i tak go to boli. Stąd te słowa. Wiesz jakoś jestem spokojny o to jak świat oceni obu polityków i o kim się będzie pamiętało nie tylko w Polsce ale i na świecie i myślę że właśnie to tak bardzo boli Jarosława bo zdaje sobie sprawę że dla świata Lech jest nikim przy Wałęsie .A to co ty piszesz to są jedynie twoje pobożne życzenia żeby nie powiedzieć fantasmagorie.Ta prawda boli co????Zwyczajny prosty elektryk kasuje Żoliborską inteligencję !!Jedź gdziekolwiek w świat Wałęsę zaraz skojarzą a powiedz Kaczyński i co ?Skojarzenie  -najwyżej  Unabomber
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
15 kwietnia 2011, 13:10
Rozwiń prosze tę myśl. Już się tego rozwinięcia boję patrząc na ostatnie cytowanie. Co tu dużo rozwijać. Pycha go zabiła. 'I tak polecę'. Myślał, że aniołowie będą go na rękach nosić.
Jurek
Jurek
15 kwietnia 2011, 13:02
Wałęsa już nie pierwszy raz obnaża całą swoją małośc i mizerotę. Miał swój czas, ale pójście w kierunku michnikowszczyzny kompletnie go pogubiło. Porównijąc prezydenturę Wałęsy i Lecha kaczyńskeigo Wałęsa do pięt mu nie dorasta i tak go to boli. Stąd te słowa.
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 12:53
Zgadzasz się więc, że sama nagła śmierć nie wystarcza do postawienia pomnika. Za domaganiem się pomnika lub sprzeciwem kryje się ocena okoliczności tej śmierci. Rozwiń prosze tę myśl. Już się tego rozwinięcia boję patrząc na ostatnie cytowanie.
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
15 kwietnia 2011, 12:50
Dobrze, ograniczmy do wypadków. Gdyby po pijaku wpadł pod samochód ? OK. wyłaczamy. A z zamachów wyłączmy jeszcze śmierć z ręki żony lub kochanki. Zgadzasz się więc, że sama nagła śmierć nie wystarcza do postawienia pomnika. Za domaganiem się pomnika lub sprzeciwem kryje się ocena okoliczności tej śmierci.
P
Przerywnik
15 kwietnia 2011, 12:36
muzyczny na motywie prezydentury Lecha " Niekaczyńskiego" Wałęsy: <a href="http://www.youtube.com/watch?v=2XDytixLo7U">http://www.youtube.com/watch?v=2XDytixLo7U</a>
A
as
15 kwietnia 2011, 12:27
"Jako prezydent się nie sprawdził, bez przerwy konfliktował, poobrażał sąsiadów wszystkich" Jak sobie przypominam, to niewiele podtym względem różnił się od prezydenta Lecha Wałęsy. I to za czasów Wałęsy drastycznie zmniejszył się eksport do Rosji. hipokryzja? Ale wyprowadziliśmy za tą cene wojska rosyjskie z Polski. A co uzyskaliśmy za prezydentury Kaczyńskiego? Poza oczywiście wzrostem godności polityków PIS i ich zwolenników. Ale zgodzisz się, że Wałęsa był konfliktowy? ... może tego nie pamiętasz :-)
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 12:23
Dobrze, ograniczmy do wypadków. Gdyby po pijaku wpadł pod samochód ? OK. wyłaczamy.  A z zamachów wyłączmy jeszcze śmierć z ręki żony lub kochanki.
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
15 kwietnia 2011, 11:57
Gdyby na przykład hipotetyczny prezydent wpadł w depresję i popełnił samobójstwo, to należałoby mu postawić pomnik, bo reprezentował RP aż do śmierci ? Zgoda. Jak najbardziej nie. Ograniczmy się do zamachów i wypadków podczas sprawowania urzędu. Dobrze, ograniczmy do wypadków. Gdyby po pijaku wpadł pod samochód ?
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 11:56
Gdyby na przykład hipotetyczny prezydent wpadł w depresję i popełnił samobójstwo, to należałoby mu postawić pomnik, bo reprezentował RP aż do śmierci ? Zgoda. Jak najbardziej nie. Ograniczmy się do zamachów i wypadków podczas sprawowania urzędu.
M
mocniejszy
15 kwietnia 2011, 11:55
BITWA O ŻYCIE !!! Zwracam się do Was Rodacy w porę i nie w porę! Zaczyna się nowa bitwa o ochronę życia w Polsce! Trzeba wykorzystać zbliżające się wybory parlamentarne, żeby wymusić na posłach i senatorach zrównanie ochrony życia ludzi nienarodzonych i narodzonych. Trzeba też dopilnować, by aborcjoniści nie kradli głosów uczniów Jezusa i innych przeciwników bezkarności aborcji. Powstaje publiczna lista strażników zbrodniczego kompromisu aborcyjnego: ! <a href="http://mocniejszy.wordpress.com/2011/04/14/straznicy-zbrodniczego-kompromisu-aborcyjnego/">http://mocniejszy.wordpress.com/2011/04/14/straznicy-zbrodniczego-kompromisu-aborcyjnego/</a> ! Lista rozwija się i będzie uzupełniana. Proszę o pomoc w tym dziele! Znasz proaborcyjne wypowiedzi posłów? Wskaż je wraz ze źródłem.
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
15 kwietnia 2011, 11:53
[eżeli już musi rozwijać się pomnikomania, to należałoby stawiać pomniki wszystkim prezydentom (za to że byli prezydentami), również tym, którzy dożyli końca kadencji. Jeśli to chyba w pięć lat po śmierci, za osobiste zasługi i jak jeszcze ktoś się o to wtedy upomni. Byli prezydenci umierając już nie reprezentują RP. W przypaku tragicznej śmierci urzędującego prezydenta z samego szacunku dla reprezentowanej przez niego RP. Tym bardziej należałoby odczekać 5 lat w przypadku prezydenta, który zginął nagle, a nie umarł we własnym łóżku, gdyż rola emocji jest zbyt duża. Gdyby na przykład hipotetyczny prezydent wpadł w depresję i popełnił samobójstwo, to należałoby mu postawić pomnik, bo reprezentował RP aż do śmierci ?
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 11:41
Ale dlaczego tylko prezydentom, a premierzy lub inni wybitni męzowie stanu? Gazoport dostał imie Lecha Kaczyńskiego. Stadion narodowy powinien dostać dla przykłądu imie Andrzeja Leppera, była chłopina jak wielu twierdzi w najlepym rządzi od 20 lat była i załatwiała w Unii sprawy dla rolników. Autostrade A4 nazwać im Grabarczyka stara się chłop? - stara. Stadion w Gdańsku im. Donalda Tuska gra chłop w piłke? itd itd Na serio: rozmawiamy o prezydentach jak reprezentujacych urzedowo majestat RP. Mniej na serio: juz Cie polubiłem - na nazwę stadionu narodowy nie dam zgody: chyba że rozbierzemy trybyny i zostanie sama murawa - nazwa stadionu w Gdańsku OK. Jeśli się nie rozleci niech ludzie wiedzą na co poszła chociaż część tych długów, które bedziemy jeszcze długo spłacać po patronie. - jeśli chodzi o patrona  dla A4 to proponuję to imię nadać tylko tym odcinkom, które nie zostaną zrealizowane
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 11:32
[eżeli już musi rozwijać się pomnikomania, to należałoby stawiać pomniki wszystkim prezydentom (za to że byli prezydentami), również tym, którzy dożyli końca kadencji. Jeśli to chyba w pięć lat po śmierci, za osobiste zasługi i jak jeszcze ktoś się o to wtedy upomni. Byli prezydenci umierając już nie reprezentują RP. W przypaku tragicznej śmierci urzędującego prezydenta z samego szacunku dla reprezentowanej przez niego RP.
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
15 kwietnia 2011, 11:15
Chyba jednak chodzi o inny Pałac ale motywację podobną. Proponuję by zapytać Piłsudskiego co nim kierowało by Narutowicz nie miał pomnika przed Belwederem. Odpowiedź niechęć osobista chyba bedzie najbliższa prawdzie. Myślę, że dzisiaj ta motywacja u wielu jest bardzo podobna. Co z tego, że był Prezydentem RP - ale ja go nie lubiłem.... Jeżeli już musi rozwijać się pomnikomania, to należałoby stawiać pomniki wszystkim prezydentom (za to że byli prezydentami), również tym, którzy dożyli końca kadencji.
P
PL
15 kwietnia 2011, 11:07
No własnie odnośnie cukrowni kto? a jednak mlody wiek.....popdpowiem -  E.W i L.B
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 11:00
No własnie odnośnie cukrowni kto? Nie chciałbym odpowiadać Ci wskazując nazwiska. Ale wydaje się, że wina leży po stronie zespołu negocjującego warunki przystąpienia do Unii Europejskiej. Potem mamy już tylko konsekwecje dyrektyw unijnych
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 10:54
Wcześniej był już prezydent, który zginął podczas sprawowania urzędu i nie ma pomnika przed Pałacem. Nie ma powodu, żeby taki zwyczaj wprowadzać. Chyba jednak chodzi o inny Pałac ale motywację podobną. Proponuję by zapytać Piłsudskiego co nim kierowało by Narutowicz nie miał pomnika przed Belwederem. Odpowiedź niechęć osobista chyba bedzie najbliższa prawdzie. Myślę, że dzisiaj ta motywacja u wielu jest bardzo podobna. Co z tego, że był Prezydentem RP - ale ja go nie lubiłem....
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 10:44
To dlaczego w czasie rzadów PIS doprowadzono do zmniejszenia ilości cukrowni w Polsce? I to jest bardzo dobre pytanie! Kto zgodził się na taka polityke Unii by opierać sie o import i wpierać kraje spoza Unii. Dlaczego z ludzi, którzy bronili tego przemysłu robiono wariatów i narkomanów?
P
PL
15 kwietnia 2011, 10:44
To dlaczego w czasie rzadów PIS doprowadzono do zmniejszenia ilości cukrowni w Polsce? Jak zwykle mijasz sie z faktami - to efekt slabej pamieci czy mlodego wieku? Pewnie nie pamietasz kto rozpaczal od likwidacji polskiej bankowosci a zakonczyl na energetyce .... polecam wiecej czytac i samemu myslec a mniej pisac i powtarzac wykladnie z CIR-u
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
15 kwietnia 2011, 10:32
Jeden pomnik L.Kaczyńskiemu należy się "z urzędu" bo zginął jako urzędujący prezydent. Wcześniej był już prezydent, który zginął podczas sprawowania urzędu i nie ma pomnika przed Pałacem. Nie ma powodu, żeby taki zwyczaj wprowadzać.
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 10:26
Takie niestety brutalne są realia , a ze w czasie prywatyzacji popełniono wiele błędów , że dochodziło do patologii to też prawda ale taeż i cena za niezbędne przekształcenia.? Proszę napisz jakie to były patologie i kogo za nie rząd Donalda Tuska ukarał (administracyjnie i politycznie) a następnie przekazał sprawe w ręce sądu.
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 10:22
Basiu prosze Cie miej litość. Czy Polaków stać na dopłacanie do stoczni, górników i innych uprzywilejowanych grup społecznych? Nie wiesz jaki mamy deficyt? To rozdawnictwo państwowych pieniedzy doprowadziło nas do takiego stanu jaki mamy. a Ty dalej domagasz się rozdawania kasy na lewo i prawo. Nie chodzi o to by rozdawać kasę na prawo i lewo. Moża bronić również prywatnych zakładów pracy - bo to one powinny równiez zarbiać na Państwo i obywateli. Chodzi o to by przemysł w Polsce istaniał - o to warto walczyć. Jak np. Niemcy o ustępstwa Unii w soprawie stoczni. A co zostało z naszych stoczni? Warto walczyć o swobodny dopływ gazu i ropy do Polski - to jest rola rządu by 'biznesowa' konkurencja nie miała w jednej ręce kurka z ropą i gazem a w drugiej mechanizmu by ograniczyc dopływ gazu i ropy przez Świnoujście.
O
olek
15 kwietnia 2011, 10:14
Olku, pora zdjąć różowe okulary, przyjrzyj się czym jest faktycznie ta prywatyzacja - wyprzedażą głównych gałęzi polskiej gospodarki, tego, czym Polska stała.. Właśnie dobrze to ujęłaś stała .Dzisiaj w donbie konkurencji nie można stać trzeba iść żeby móc konkurować a do tego potrzebne są inwestycje iw nowe technologie a to kosztuje i to sporo bo inaczej patrzyli byśmy jak upadają kolejne stocznie i ursusy .Pewnie że najpiękniej było by żeby wszystko było nasze polskie , tyle że my Polacy po okresie komunizmu nie mieliśmy kapitału a bubli i przestarzałych produktów dzisiaj nikomu nie wciśniesz.Takie niestety brutalne są realia , a ze w czasie prywatyzacji popełniono wiele błędów , że dochodziło do patologii to też prawda ale taeż i cena za niezbędne przekształcenia.Są kraje w których nic się nie sprzedaje bo wszystko jest państwowe i co ?
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 10:12
Nie ma to jak państwowe!PiS nie dopuścił by do prywatyzacji .Niech żyje socjalizm!!!!!Komuno wróć , albo PiS wróć!! W przypadku przemysłu stoczniowego jest też inny problem. Chodzi o to by sprzedać tak, by przemysł ten nadal instaniał! Niemcy walcza o wsparcie unijne dla swojego przemysłu stoczniowego my zgadzamy się w miejsce stoczni budować osiedla. Mieszkania sa potrzebne - ale jak nie bedzie gdzie na nie zarobić, to będa w nich mieszkac tylko ci, którzy dostali pieniądze za wsparcie procesu sprzedaży...
T
T7HRR
15 kwietnia 2011, 10:07
Jeden pomnik L.Kaczyńskiemu należy się "z urzędu" bo zginął jako urzędujący prezydent. To wynika z majestatu Rzeczpospolitej, a nie osbistych zasług. Logiczne by było gdyby jego miejsce bylo związane z miejscem sprawowania urzędu. To, że nie podobał sie wielu, to nie zmienia faktu, że zginął jako prezydent. Na więcej pomników państwowych wypada poczekać "ustawowe" 5 lat, ale inne prywatne każdy sobie może postawić.
A
Aura
15 kwietnia 2011, 10:07
Olku, pora zdjąć różowe okulary, przyjrzyj się czym jest faktycznie ta prywatyzacja - wyprzedażą głównych gałęzi polskiej gospodarki, tego, czym Polska stała..
O
olek
15 kwietnia 2011, 10:01
Dlaczego Pan Wałęsa nie bronił Stoczni i Stoczniowców?????Może w latach 80-tych odegrał historyczne znaczenie ale DLACZEGO w ostatnich latach nie zawalczył jeszcze raz o Stocznie? Boli mnie, gdy słyszę że Polska pozbywa się majątku narodowego sprzedając - prywatyzując kolejne zakłady i sektory gospodarki.Gdyby to PIS rządził może by nie było tych "zaborów" w białych rękawiczkach...Co będą robiły nasze dzieci w kraju bez własności i majątku narodowego???????????????????????????????????????????????????????????? Nie ma to jak państwowe!PiS nie dopuścił by do prywatyzacji .Niech żyje socjalizm!!!!!Komuno wróć , albo PiS wróć!!
B
Basia
15 kwietnia 2011, 09:50
Dlaczego Pan Wałęsa nie bronił Stoczni i Stoczniowców?????Może w latach 80-tych odegrał historyczne znaczenie ale DLACZEGO w ostatnich latach nie zawalczył jeszcze raz o Stocznie? Boli mnie, gdy słyszę że Polska pozbywa się majątku narodowego sprzedając - prywatyzując kolejne zakłady i sektory gospodarki.Gdyby to PIS rządził może by nie było tych "zaborów" w białych rękawiczkach...Co będą robiły nasze dzieci w kraju bez własności i majątku narodowego????????????????????????????????????????????????????????????
O
olek
15 kwietnia 2011, 09:44
Widzę, że wiedzę na temat polityki zagranicznej Polski czerpiesz z analizy zdjęć, które akurat media Ci pokażą. Może lepiej zmienić źródło informacji? Zerknij choćby w Wikileaks. Zaczynamy dyskusję o ś.p. KAczyńskim pod bezmyślnymi wypowiedziami Wałęsy. Bez sensu. To nie było zgdjęcie to była kilkuminutowa relacja TVP a oile się nie mylę była ona wtedy w rękach PiS 
DO
do Olka
15 kwietnia 2011, 09:41
Widzę, że wiedzę na temat polityki zagranicznej Polski czerpiesz z analizy zdjęć, które akurat media Ci pokażą. Może lepiej zmienić źródło informacji? Zerknij choćby w Wikileaks. Zaczynamy dyskusję o ś.p. KAczyńskim pod bezmyślnymi wypowiedziami Wałęsy. Bez sensu.
O
olek
15 kwietnia 2011, 09:35
Zarażony? Jeśli nie nienawiścią to może ślepotą? Masz przyjacielu, wiele źródeł. Możesz zerknąć jak ocenia działania polskiego Prezydenta międzynarodowa dyplomacja - te w zakresie działań w Gruzji. To tylko jeden z przykładów. Myślenie nie boli. Mówiąc miedzynarodowa dyplomacja masz na myśli prezydenta Gruzji i przywódcę bojowników czeczeńskich xczy kogoś jeszcze?W polityce zagranicznej pan prezydent poruszał się jak słoń w składzie porcelany .Symptomatyczny jest obraz na jednym ze spotkań przywódców w Brukseli Przywódcy stoją i rozmawiają w mniejszych lub większych grupach a całkiem z boku stoją pan prezydent Kaczyński z panią Fotygą.Tak mniej więcej wyglądała jego polityka zagraniczna.Za czasów rządów braci pogorszyliśmy stosunki ze wszysrtkimi oprócz Gruzji,Watykanu i Czeczenii na uchodźctwie.Myślę że dla dobra pamięci pana prezydenta lepiej nie przywoływać jego wiktorii dyplomatycznych.
KM
Karol Marciniak - do adamajkis
15 kwietnia 2011, 09:23
Zarażony? Jeśli nie nienawiścią to może ślepotą? Masz przyjacielu, wiele źródeł. Możesz zerknąć jak ocenia działania polskiego Prezydenta międzynarodowa dyplomacja - te w zakresie działań w Gruzji. To tylko jeden z przykładów. Myślenie nie boli.
A
as
15 kwietnia 2011, 09:00
"Jako prezydent się nie sprawdził, bez przerwy konfliktował, poobrażał sąsiadów wszystkich" Jak sobie przypominam, to niewiele podtym względem różnił się od prezydenta Lecha Wałęsy. I to za czasów Wałęsy drastycznie zmniejszył się eksport do Rosji. hipokryzja?
O
olek
15 kwietnia 2011, 08:44
Szkoda że nie chciał iść na pasku braci !!Taki prosty elektryk i nie dał się zmanipulować inteligentom z Żoliborza a wszystko wydawało się takie proste i dzisiaj nie był by Bolkiem 
KM
Karol Marciniak
15 kwietnia 2011, 08:31
Wałęsa, chory człowiek. Chory na nienawiść. Szkoda.
E
ert
15 kwietnia 2011, 07:43
Wałęsa jest już za życia jak pomnik, można go dać do Sevres pod Paryżem, jako wzorzec głupola. Obawiam że miejce już zajęte przez twoje popiersie
RK
Robert Kożuchowski
15 kwietnia 2011, 07:38
Wałęsa jest już za życia jak pomnik, można go dać do Sevres pod Paryżem, jako wzorzec głupola.
R
Robert
15 kwietnia 2011, 07:29
Panu Wałęsie pomników nie postawią, chociaż był przywódcą Solidarności i to go boli, zaprzepaścił swoją chwałę w kłamstwie, a teraz nie umie się z tego wycofać
M
M.
15 kwietnia 2011, 06:23
Do Lecha Wałęsy: czy może Pan w końcu oddać zawłaszczone przez Pana dokumenty z UOP dotyczące działalności agenta o pseudonimie Bolek?
PB
przed brama stoczni
15 kwietnia 2011, 04:15
..ma za plecami Moskwe i ich oddech to i rezonuje jak mu rozkazali....
Krzysztof Olszewski
Krzysztof Olszewski
14 kwietnia 2011, 22:56
Widzę, że na portalu jest wielu naukowców i znawców geopolityki Rzeczpospolitej. Ciekawy jestem czy za kilka-kilkanaście lat będą jeszcze obiektywni historycy jak np. śp. Janusz Kurtyka, którzy rzetelnie ocenią ten czas - zobaczymy, czyje komentarze okażą się słuszne.
PK
przypadkowy komentarz
14 kwietnia 2011, 22:37
Walesa - styl ludowy, czasami szorstki, ale duzo zdrowego rozsadku
Jadwiga Krywult
Jadwiga Krywult
14 kwietnia 2011, 21:57
"największe jego zwycięstwo to tragiczna śmierć" Dobrze powiedział.
E
ert
14 kwietnia 2011, 21:38
 Niewykształcony ale najlogiczniej myślący 
G4
gość 4
14 kwietnia 2011, 21:31
żywy błazen.

Skomentuj artykuł

Wałęsa: Kaczyński nie zasługuje na pomniki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.