Wałęsa: będę starał się pomagać "Solidarności"

Wałęsa: będę starał się pomagać "Solidarności"
Były prezydent RP Lech Wałęsa i przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda rozmawiają z dziennikarzami po spotkaniu w Gdańsku. Piotr Duda oficjalnie zaprosił Lecha Wałęsę na obchody 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. (fot. PAP/Adam Warżawa)
PAP / wm

Były prezydent Lech Wałęsa zadeklarował we wtorek w Gdańsku po spotkaniu z kierownictwem NSZZ "Solidarność", że będzie starał się wspierać działalność związku w obronie ludzi pracy. Zadeklarował, że czuje się związkowcem.

- Dość dawno nie byłem w tym miejscu. Cieszę się, że zostałem zaproszony. Zawsze czułem i czuję się lekko ojcem tego związku. Przez wiele lat nauczyłem się być pierwszym. Trzeba było trochę czasu, aby nauczyć się być drugim, czy trzecim. Już ten czas upłynął - powiedział Wałęsa dziennikarzom po ponadgodzinnym spotkaniu z szefostwem "Solidarności", które odbyło się w siedzibie związku.

Dodał, że "ma nadzieję na dobrą współpracę" z "Solidarnością".

- To, co się dzieje w kraju w wielu miejscach nie budzi zadowolenia związkowców, a ja się czuję związkowcem, więc będę starał się maksymalnie wspierać działanie 'Solidarności' tam, gdzie jest trudno i ciężko, gdzie trzeba porządkować, a czasami wymuszać porządkowanie - zaznaczył były prezydent.

Lider "Solidarności" Piotr Duda przekazał także Wałęsie zaproszenie do udziału w uroczystościach z okazji 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Były prezydent nie zadeklarował jednak jasno, czy z niego skorzysta.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wałęsa: będę starał się pomagać "Solidarności"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.