Warszawa będzie mekką badaczy

Warszawa będzie mekką badaczy
(fot. sxc.hu)
9 lat temu
"Puls Biznesu" / PAP / pz

CePT, warszawski ośrodek badawczy, udostępni naukowcom i przedsiębiorcom laboratoria warte ponad 400 mln zł - informuje "Puls Biznesu".

Za pół roku na warszawskiej Ochocie podwoje otworzy największy ośrodek badawczo-rozwojowy w Europie Środkowej i Wschodniej - Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT). Będzie to około 50 laboratoriów zlokalizowanych głównie na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) i w okolicy.

- Część powstaje od podstaw, część jest modernizowana- - tłumaczy prof. Sławomir Majewski, prorektor WUM, który jest koordynatorem projektu.

- Naukowcy będą pracować m.in. nad nowymi lekami z zakresu neurologii, onkologii i kardiologii - twierdzi Sławomir Majewski.

CePT ma formułę otwartą. Chętnie udostępni laboratoria naukowcom z zagranicy i przedsiębiorcom z branży farmaceutycznej.

- W najbliższym czasie rozpoczniemy rekrutację wśród zagranicznych naukowców. Chcemy wypromować CePT jako nowoczesny ośrodek badawczy na światowym poziomie - twierdzi Sławomir Majewski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Warszawa będzie mekką badaczy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.