Warszawa: ponad 3 tys. osób zgłosiło się na szczepienia w szkołach

Warszawa: ponad 3 tys. osób zgłosiło się na szczepienia w szkołach
fot. depositphotos.com
2 miesiące temu
PAP / ml

Ponad 3 tys. osób zgłosiło się na szczepienia w szkołach, w tym 2882 uczniów, 73 nauczycieli i 168 członków rodzin. To wyniki z ankiet - poinformowała we wtorek wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska. Jak dodała, w Warszawie zaszczepiono już ponad 70 tys osób w wieku 12-18 lat.

Miasto ma też zaplanowany harmonogram działań w warszawskich szkołach związanych ze szczepieniami. Jest on zgodny z wytycznym ministerstwa edukacji i nauki. Od 1 do 5 września odbyły się w szkołach lekcje wychowawcze oraz spotkania informacyjne i edukacyjne z rodzicami i opiekunami prawnymi dzieci i młodzieży. Od 6 do 12 września wychowawcy klas zbierają zgody na szczepienie uczniów, a akcja szczepień przeciw COVID-19 odbędzie się między 13 a 19 września.

To dyrektorzy szkół będą kontaktować się z podmiotem leczniczym i przekażą dane o liczbie chętnych na szczepienia. Informację o terminie podania dawki rodzice uczniów otrzymają bezpośrednio ze szkoły. "Szczepienie poprzedzi wypełnienie kwestionariusza występnego wywiadu przesiewowego, który musi podpisać jednego z rodziców lub opiekunów dziecka" - wyjaśniał wcześniej ratusz.

Miasto zaplanowało również spotkania online dla rodziców z ekspertami w dziedzinie profilaktyki zakażeń. Podczas tych spotkań specjaliści będą odpowiadali na przesłane wcześniej pytania dotyczące szczepień dzieci i młodzieży przeciw COVID-19. Seminaria mają charakter otarty i nie obowiązują na nie zapisy. Dokładne informacje o tych spotkaniach można znaleźć na stronie urzędu miejskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Heller, Józef Życiński
41,00 zł

Jak to było „naprawdę”? Czy życie powstało spontanicznie z materii martwej na mocy działania praw fizyki, czy też w momencie zaistnienia życia miała miejsce jakaś „nieciągłość” w funkcjonowaniu praw fizyki? Czy przez tę nieciągłość wdarł...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Warszawa: ponad 3 tys. osób zgłosiło się na szczepienia w szkołach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.