Warszawa: rozpoczęła się konwencja PO

Warszawa: rozpoczęła się konwencja PO
(fot. PAP/Leszek Szymański)
PAP / pk

W sobotę po godz. 13 rozpoczęła się w Warszawie konwencja PO, na której premier Ewa Kopacz zaprezentuje zarys programu na jesienne wybory parlamentarne, a także szefa sztabu, który pokieruje kampanią PO.

Głos, oprócz Kopacz, podczas zjazdu mają też zabrać: kandydatka na nowego marszałka Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, nowy szef think tanku PO, Instytutu Obywatelskiego, europoseł Jarosław Wałęsa oraz powołani w tym tygodniu nowi ministrowie: zdrowia prof. Marian Zembala i sportu Adam Korol.

- Konwencja jest powodem do tego, żeby się spotkać, podsumować ostatni, wcale niełatwy dla Platformy czas, ale jednocześnie też zachęcić każdego dnia, każdej godziny i każdej minuty do walki o wyborców, bo przecież październik już jest bardzo blisko - mówiła Kopacz w piątek.

Politycy Platformy podkreślają, że zjazd ma być nowym otwarciem ich formacji, choć - jak przewidują - rewolucji programowej nie będzie. Program ma być gotowy we wrześniu. Podczas konwencji zaprezentowani mają zostać koordynatorzy, którzy będą pracować nad propozycjami PO w poszczególnych obszarach.

DEON.PL POLECA

Przed budynkiem Areny Ursynów, w którym odbywa się konwencja PO, kilkudziesięciu przedstawicieli partii KORWiN, Ruchu Narodowego, UPR, Obozu Narodowego-Radykalnego i Partii Libertariańskiej protestowało przeciwko rządom PO, pod hasłem "Zakopać Platformę". Lider Partii KORWiN, Janusz Korwin-Mikke, przypomniał, że wiele partii w historii upadało i to samo czeka Platformę, która - jak przekonywał - oszukała Polaków. "Wzywamy Platformę - wyprowadźcie ten sztandar hańby" - apelował.

Protestujący mieli transparenty, m.in. "Pogrzeb Polski", "Obywatelska Mafia PO", "Mafia=PO", "PO Obywatelska jak Milicja"., czy "PO - zorganizowana grupa przestępcza".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Warszawa: rozpoczęła się konwencja PO
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.