Wiesław Kilian jest już w klubie PO

Wiesław Kilian jest już w klubie PO
Klub PJN przestał istnieć. Do tej pory liczył piętnastu posłów - czyli dokładnie tylu ilu jest potrzebnych, by mógł działać. Dzisiaj z członkostwa zrezygnował Wiesław Kilian. Partia ma więc za mało posłów, by tworzyć klub. (fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / apio

Dotychczasowy poseł PJN Wiesław Kilian został w środę wieczorem przyjęty do klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej przez aklamację - poinformował PAP wiceszef klubu PO Sławomir Rybicki. W jesiennych wyborach Kilian będzie kandydatem Platformy do Senatu.

Decyzję o przyjęciu Kiliana klub PO podjął na zorganizowanym w środę wieczorem posiedzeniu.

Pytany o powody takiej decyzji, Kilian tłumaczył, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie kandydatem PO do Senatu z okręgu świdnicko-wałbrzyskiego. - Więc, żeby przekaz był do wyborców taki, że jestem kandydatem Platformy, a nie PJN. Trudno jest pogodzić kandydowanie i bycie w innym klubie - mówił.

Oprócz Kiliana z PJN przeszli już do klubu PO także Joanna Kluzik-Rostkowska, Jan Filip Libicki i Jacek Tomczak. Wszyscy oni w jesiennych wyborach wystartują z listy Platformy, bądź z jej wsparciem.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wiesław Kilian jest już w klubie PO
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.