Wojciech Lubiński

Wojciech Lubiński
(fot. PAP/Radek Pietruszka )
PAP / zylka

Dr hab. n. med. Wojciech Lubiński - prezydencki lekarz i rzecznik wojskowego szpitala w Warszawie - zginął w sobotę w katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

W latach 1988-1994 Lubiński studiował w Wojskowej Akademii Medycznej. W 1994 r. zrobił staż podyplomowy w Wojskowym Instytucie Medycznym. Zrobił specjalizacje z chorób wewnętrznych i chorób płuc. W 2000 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, a w 2010 r. - doktora habilitowanego nauk medycznych.

Od 2008 roku Lubiński był zastępcą Komendanta Centralnego Szpitala Klinicznego MON (CSK MON), a od 2005 r. rzecznikiem prasowym Wojskowego Instytutu Medycznego.

Od 2000 r. był starszym asystentem Kliniki Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i Alergologii CSK MON, od 2005 r. adiunktem w tej klinice.

Od 1996 r. był asystentem w Wojskowym Szpitalu Gruźlicy i Chorób Płuc w Otwocku, wcześniej - od 1995 r. był lekarzem w jednostce Wojskowej w Ostródzie.

Lubiński w ostatnich tygodniach udzielał informacji na temat stanu zdrowia matki prezydenta Jadwigi Kaczyńskiej, która na początku marca trafiła do szpitala z powodu pogorszenia stanu zdrowia. Zwykle towarzyszył też prezydentowi w podróżach zagranicznych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wojciech Lubiński
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.