Wolontariusze pomogą sprzątać zalane wsie

Wolontariusze pomogą sprzątać zalane wsie
(fot. PAP/Wojciech Pacewicz)
PAP / mik

Przeszło 20 wolontariuszy z Radomia wyjechało w piątek do gminy Gorzyce na Podkarpaciu, gdzie będą pomagać w sprzątaniu terenów zalanych przez powódź.

Są to głównie młodzi ludzie, członkowie Związku Strzeleckiego oraz wolontariusze z działającego w Radomiu Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka".

- To taki odruch z potrzeby serca. Chcemy pomagać głównie tym, którzy sami sobie nie poradzą: osobom starszym, chorym, samotnym - powiedział PAP jeden z wolontariuszy.

Koordynator akcji "Radomianie powodzianom" Katarzyna Goździk podkreśliła, że mieszkańcy Radomia od początku aktywnie włączyli się w akcję pomocy ofiarom powodzi. - W ostatnich dniach zawieźliśmy 28 ton różnego rodzaju darów, m.in. żywności, wody mineralnej i odzieży oraz dodatkowo 20 ton środków chemicznych - dodała Goździk.

W najbliższym tygodniu do powodzian ma wyjechać transport materiałów budowlanych do odbudowy domów i budynków gospodarczych. Na tereny dotknięte powodzią pojedzie też z pomocą kolejna grupa wolontariuszy.

Akcję zorganizował Urząd Miejski w Radomiu w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym i radomską Caritas oraz z innymi radomskimi organizacjami pozarządowymi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wolontariusze pomogą sprzątać zalane wsie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.