Wrocław: Centrum Chorób Płuc wznawia przyjmowanie pacjentów

Wrocław: Centrum Chorób Płuc wznawia przyjmowanie pacjentów
(fot. depositphotos.com)
1 miesiąc temu
PAP / pp

Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej wznawia przyjmowanie pacjentów i działalność swoich oddziałów oraz laboratorium. To efekt powrotu do pracy kilkudziesięciu osób z personelu, które odbyły kwarantannę.

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował w poniedziałek, że Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu od wtorku 7 kwietnia wznawia przyjmowanie pacjentów.

"Przywrócenie funkcjonowania szpitala możliwe jest ze względu na powrót z kwarantanny około 70 przebadanych osób z personelu medycznego. Uruchamiamy oddział pulmonologiczny, torakochirurgię oraz OIOM. Natomiast w środę 8 kwietnia wznowi pracę przyszpitalne laboratorium" - dodał rzecznik.

Łącznie w szpitalu zakażenie potwierdzono u 53 osób, z czego 41 to personel medyczny, w tym torakochirurdzy, anestezjolog, pulmonolog, pielęgniarki i salowe oraz pracownicy szpitalnej kuchni. Zakażenie stwierdzono także u 12 pacjentów. Jest to bilans po przebadaniu ponad 550 osób.

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc (DCCP) w niedzielę 29 marca wstrzymało przyjęcia nowych pacjentów.

Pierwsze przypadki zakażenia w DCCP stwierdzono we wtorek 24 marca. Chorobę potwierdzono wówczas u 22 osób, w tym u 16 z personelu medycznego i u sześciu pacjentów z oddziału pulmonologicznego tego szpitala. Źródłem zakażenia był najprawdopodobniej pacjent oddziału pulmonologicznego, u którego wykryto zakażenie. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
25,75 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Wrocław: Centrum Chorób Płuc wznawia przyjmowanie pacjentów
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Wrocław: Centrum Chorób Płuc wznawia przyjmowanie pacjentów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.