Wyborcze spoty - TVP i KRRiT faworyzują PO

Wyborcze spoty - TVP i KRRiT faworyzują PO
SLD twierdzi także, że nie było możliwe załatwienie wszystkich formalności koniecznych do tego, aby emisja spotu PO była zgodna z prawem.
PAP / slo

PKW poprosiła zarząd TVP i KRRiT o wyjaśnienia w sprawie spotu PO "Polska w budowie", który został wyemitowany w TVP1 wieczorem 8 sierpnia - poinformował PAP sekretarz Komisji. Zdaniem TVP i KRRiT do żadnych nieprawidłowości nie doszło.

Pisma w sprawie spotu PO "Polska w budowie" w ubiegłą środę Sojusz Lewicy Demokratycznej skierował do Państwowej Komisji Wyborczej, Prokuratury Generalnej i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zdaniem SLD spot pojawił się bezprawnie, bo - w ocenie tej partii - PO ma uprzywilejowaną pozycję w TVP.

Według polityków Sojuszu było mało prawdopodobne, aby PO, która otrzymała od PKW zaświadczenie o utworzeniu swojego komitetu wyborczego 8 sierpnia o godz. 17, zdążyła jeszcze tego samego dnia do godz. 19.24 z produkcją spotu. SLD twierdzi także, że nie było możliwe załatwienie wszystkich formalności koniecznych do tego, aby emisja spotu PO była zgodna z prawem.

- SLD w piśmie do PKW podnosił kwestie związane z regulacjami wewnętrznymi dotyczącymi nadawania reklam płatnych, czyli ogłoszeń wyborczych. PKW uznała, że tego rodzaju wyjaśnienia powinien złożyć zarząd TVP i KRRiT i do nich Komisja skierowała odpowiednią prośbę w tej sprawie - powiedział w środę PAP sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.

Podkreślił, że decyzja PKW była podyktowana tym, że politycy Sojuszu w piśmie skierowanym do Komisji jasno odnosili się do regulacji wewnętrznych w telewizji publicznej dotyczących przyjmowania i emitowania spotów.

DEON.PL POLECA

Nieprawidłowości nie dopatrzyła się także KRRiT. - Po zapoznaniu się z wyjaśnieniami nadawcy Krajowa Rada uznała, że nie zostały złamane żadne przepisy. W najbliższym czasie poinformujemy o tym PKW - powiedziała PAP rzeczniczka Krajowej Rady Katarzyna Twardowska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wyborcze spoty - TVP i KRRiT faworyzują PO
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.