"Wyjaśnić warunki wydobycia gazu z łupków"

"Wyjaśnić warunki wydobycia gazu z łupków"
Stacja wiertnicza gazu łupkowego we wsi Krynica w powiecie krasnostawskim w województwie lubelskim. Fotografia wykonana przez Dominikę w trakcie rajdu pełzakowego (Beata, Dominika, Karol) po powiecie krasnostawskim. (fot. Karol Karolus / Wikimedia Commons)
PAP slo

Ważne będą zasady wydobycia gazu łupkowego w Polsce, szczególnie warunki prawne - ocenił we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił też, że zasoby gazu łupkowego powinny przyczynić się do poprawy strategicznej pozycji Polski.

- Wiemy już, że gaz jest. Nie wiemy, jakie będą ekonomiczne warunki jego wydobycia. Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie ta sprawa zostanie wyjaśniona i to wyjaśniona pozytywnie, to znaczy, będzie się to opłacało - powiedział Kaczyński na konferencji PiS w Sejmie poświęconej wydobyciu gazu łupkowego.

W ocenie prezesa PiS "niezmiernie istotne" będą warunki prawne wydobycia gazu. Z tym wiąże się sprawa najważniejsza, mianowicie, w jaki sposób z wydobycia gazu będzie korzystało państwo polskie, a przez państwo polski naród - podkreślił.

Zdaniem szefa PiS zasoby gazu łupkowego powinny przyczynić się do poprawy strategicznej pozycji naszego kraju. - Własne zasoby gazu, nawet wtedy, gdy starczyłyby tylko na zaspokojenie polskich potrzeb, a wszystko wskazuje, że starczy na dużo więcej, to już zmiana sytuacji strategicznej na naszą korzyść - zaznaczył.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Wyjaśnić warunki wydobycia gazu z łupków"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.