Zakończył się egzamin gimnazjalny

Zakończył się egzamin gimnazjalny
(fot. PAP/Lech Muszyński)
PAP / ptt

Zakończył się egzamin dla gimnazjalistów sprawdzający ich znajomość języków obcych. Czwartkowy egzamin był trzecią, ostatnią częścią obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego.

We wtorek uczniowie III klas gimnazjów pisali egzamin z wiedzy humanistycznej, w środę - z wiedzy matematyczno-przyrodniczej.

Jak poinformował PAP po zakończeniu egzaminu dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, egzamin przebiegł spokojnie, nie było żadnych sygnałów o zakłóceniu procedur.

Egzamin z języka obcego przeprowadzany był na dwóch poziomach. Najpierw - po godz. 9. - rozpoczął się test na poziomie podstawowym. Następnie po przerwie - po godz. 11. - rozpoczął się test na poziomie rozszerzonym. Egzamin na poziomie rozszerzonym zdawała tylko część uczniów - ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej. Gimnazjaliści mogli wybierać spośród sześciu języków obcych. Najwięcej z nich pisało test z języka angielskiego.

Arkusze rozwiązywane przez uczniów w czwartek - podobnie jak miało to miejsce w poprzednie dni - Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne mają opublikować po południu.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie mógł przystąpić do niego w tym tygodniu, to będzie go pisać w drugim terminie - 1, 2 i 3 czerwca.

Wynik egzaminu będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Podczas postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę wyniki ucznia uzyskane na zakończenie nauki w gimnazjum (odnotowane na świadectwie, potwierdzone zaświadczeniem o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz stosownymi zaświadczeniami).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zakończył się egzamin gimnazjalny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.